Без зброї від союзників і нової мобілізації РФ доведеться перейти до оборони захоплених територій — розвідка США
Через зазнані в Україні втрати та значну витрату високоточних боєприпасів Росія більше покладатиметься на ядерну зброю.
Володимир Путін досі вважає, що може досягти своєї мети в Україні військовим шляхом, заявила директор Національної розвідки США Авріл Хейнс, виступаючи в Сенаті. Про це розповідають «Важливі історії».
«Швидше за все, Путін вважає, що час працює на нього, а затягування конфлікту, зокрема з перервами в бойових діях, — найкращий спосіб досягти стратегічних цілей Росії в Україні, навіть якщо це займе роки», — цитує Хейнс CNN.
В американській розвідці вважають, що цього року російська армія не зможе накопичити сили, щоб захопити значні території України. За словами Хейнс, без нової хвилі мобілізації та постачання зброї від третіх країн російські військові не зможуть продовжувати наступальні операції навіть на нинішньому, «помірному» рівні.
«Вони [росіяни] можуть повністю перейти до утримання й оборони вже захоплених територій», — сказала Хейнс.
Виступаючи перед сенаторами, вона спиралася на опубліковану 8 березня доповідь американської розвідки про зовнішні загрози, з якими можуть зіткнутися США.
У частині, присвяченій російській загрозі, йдеться про те, що Росія, ймовірно, не хоче прямого військового конфлікту зі США і НАТО, але потенційно він можливий.
«Досі російські лідери уникали дій, через які конфлікт міг би вийти за кордон України, але ризик ескалації залишається значним», — йдеться у доповіді.
Аналітики зазначають, що зараз російська армія концентрується на захопленні Донбасу, але 2023 року досягти цієї мети їй не вдасться. При цьому в доповіді йдеться про те, що ефект осінньої «часткової мобілізації» повністю буде видно навесні та влітку. У короткостроковій перспективі вона дозволить упоратися з нестачею особового складу, але може призвести до зниження підтримки війни серед російського населення.
Через зазнані в Україні втрати та значну витрату високоточних боєприпасів Росія більше покладатиметься на ядерну зброю, йдеться в доповіді. Хейнс, виступаючи в Сенаті, сказала, що головна мета загроз Путіна застосувати ядерну зброю — змусити Захід відмовитись від військової підтримки України.
З інших наслідків війни американська розвідка відзначає скорочення російської військової присутності у країнах колишнього СРСР, а також зниження активності приватних військових компаній у всьому світі.
Також ми розповідали про «російський танковий біатлон в українському прицілі»: РФ поповнює свої запаси танків у 10 разів повільніше, ніж втрачає.