Догори
Дати відгук

Батьки новонароджених можуть обрати між бебі-боксами та компенсацією: деталі

З 1-го липня офіційно вступає в силу право вибору.

2 хв на прочитання03 Липня 2021, 14:00
Батьки новонароджених можуть обрати між бебі-боксами та компенсацією Батьки новонароджених можуть обрати між бебі-боксами та компенсацією
Поділитись:

Як відомо, у листопаді минулого року Кабмін поновив видачу «пакунків малюка».   Відтак в Україні  встановлювалося надання молодим батькам одноразової натуральної допомоги при народженні дитини протягом 30 днів. Деталі того, як отримати допомогу, окреслено на порталі «Пакунку малюка» 

Грошима чи натуральна допомога

З 1-го липня офіційно вступає в силу право вибору згідно з Законом про допомогу сім’ям з дітьми та постановою Кабміну № 1180 від 25.11.2020 року.

Відтепер, згідно з постановою, батьки можуть обирати між натуральною допомогою «Пакунок малюка» та її грошовою компенсацією в обсязі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років.

Проте, фактично, вибору не існує – тендерні закупівлі Пакунків малюка досі не відбулись. А вибір на користь грошової компенсації не дає можливості отримати її відразу у пологовому будинку (як «пакунок») або, принаймні, онлайн.

Що треба для компенсації

Для оформлення компенсації необхідно пройти низку процедур. Зокрема:

• Відкрити спеціальну картку у відділенні Приватбанку (зверніть увагу, наявність кредиту або заборгованості в Приватбанку може завадити відкриттю картки)

• Звернутися до центру соціального захисту за місцем проживання з папкою документів (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, довідка з пологового будинку про неотримання «Пакунка малюка» і натуральній формі) та написати заяву.

Далі заява на отримання грошової компенсації проходить декількаступеневу верифікацію, яка, зазвичай, триває від 1 до 2 місяців. Після успішної верифікації гроші нараховуються на спеціальну картку. Користуватися карткою можна виключно у обраному Міністерством соціальної політики переліку онлайн та офлайн магазинів.

Яка сума коштів йде компенсацією

З липня 2021 року сума грошової компенсації складатиме 6039 грн. Проте аудит Рахункової палати України виявив, що цих коштів недостатньо, аби придбати набір з Пакунка малюка вроздріб у магазинах – для цього знадобиться щонайменше 9000 грн.

Для кого можлива компенсація

Даний пункт постанови чинний лише для батьків, чиї малюки народились з 01.07.2021.

Що входить до бебі-боксу

До нього входять упаковки підгузків, 4 різновиди пелюшок, вологі одноразові серветки для малюків, набір одягу для дитини, термометри для води та тіла, ножиці та гребінець, прокладки для лактації, ковдри, рушники, засоби гігієни для новонародженого та розвиваючі іграшки.

Відомо,  що, згідно з даними опитування ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79% сімей з дітьми. Майже половині (49%) одержувачів «пакунку» вдалося істотно заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.