Догори
Дати відгук

AstraZeneca має надати інформацію про можливу шкоду вакцини

За цим успіхом можуть піти подальші позови про розкриття інформації в аналогічних провадженнях.

3 хв на прочитання09 Квітня 2024, 07:32
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Згідно з рішенням суду, група компаній AstraZeneca повинна розкрити інформацію про побічні ефекти своєї вакцини проти коронавірусу, про які їй відомо. Жінка подала позов про відшкодування збитків, розповідає Die Zeit.

Найвищий земельний суд Бамберга зобов'язав фармацевтичну компанію AstraZeneca надати інформацію про можливі наслідки її вакцини проти коронавірусу. AstraZeneca повинна розкрити, які побічні ефекти вакцини були відомі компанії в період із 27 грудня 2020 року по 19 лютого 2024 року в рамках апеляційного провадження щодо ймовірної шкоди вакцини, повідомив речник суду. Вакцина була схвалена AstraZeneca 27 грудня 2020 року.

33-річна жінка покладає на AstraZeneca відповідальність за можливу шкоду вакцини. Вакцинація в березні 2021 року спричинила у неї кому, тромбоз і незворотні пошкодження кишківника. Серед іншого, позивачка перебувала в реанімації, їй довелося хірургічно видалити частину тонкого кишківника. Вона вимагає від AstraZeneca компенсації за біль і страждання та відшкодування збитків.

Регіональний суд Хофа відхилив її вимоги в першій інстанції. Позов про розкриття інформації, який задовольнив суд у Бамберзі, було додано в ході судового розгляду.

Суд ще не прийняв рішення щодо вимог позивачки; спочатку він розглядав лише її додаткову вимогу про надання інформації. Це було успішним з частковим рішенням. Суд не дозволив подати апеляцію на своє рішення, хоча апеляція на відмову в апеляції може бути подана до Федерального суду в Карлсруе.

Згідно з рішенням, винесеним у понеділок, AstraZeneca також повинна розкрити всі інші результати, які можуть бути важливими «для оцінки обґрунтованості шкідливих наслідків» вакцини. Однак це зобов'язання стосується лише тих ефектів, які стосуються так званого синдрому тромбозу з тромбоцитопенією.

За інформацією суду, розгляд вимог позивачки про відшкодування збитків та компенсацію за біль і страждання триває. Після того, як компетентний сенат отримає інформацію, запитувану компанією AstraZeneca, буде прийнято рішення про необхідність отримання експертного висновку. Очікується, що рішення буде прийнято за кілька місяців.

Адвокат позивачки заявив, що він і його клієнтка дуже задоволені рішенням суду. Він припускає, що за цим успіхом підуть подальші позови про розкриття інформації в аналогічних провадженнях. Крім того, дані, які AstraZeneca тепер має розкрити, можуть мати значення для інших поточних і майбутніх судових процесів. Судовий процес у Бамберзі є одним із перших судових процесів проти виробника вакцини проти коронавірусу в Німеччині.

Загалом близько 65 млн людей у Німеччині були вакциновані проти коронавірусу. У січні газета Neue Osnabrücker Zeitung повідомила, що 11 827 з них подали заяви про визнання шкоди від вакцинації, посилаючись на запит до відповідних органів. На той час така шкода була визнана у 467 випадках. Понад 5 000 заяв були відхилені, інші були скасовані з інших причин або все ще перебувають на стадії розгляду.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенероване ШІ
«Чи люди, які моляться, одужують швидше?» Експерт розповідає про роль духовності в медицині
8 хв на прочитання2 години тому
Токсичні речовини в організмі Детоксикація Корисні овочі
Правильне очищення організму: 7 продуктів, які необхідно додати до раціону
1 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Науковці з'ясували, що алкоголь впливає на мозок на генетичному рівні
1 хв на прочитання4 години тому
Зображення згенероване ШІ
Риб'ячий жир може збільшити ризик серцевих захворювань та інсульту — дослідження
3 хв на прочитання5 годин тому
Американські вчені встановили, як гриби допомагають побороти депресію
1 хв на прочитання9 годин тому
«Діагноз, яким лякають»: психіатр розповідає, що варто знати про шизофренію
4 хв на прочитання12 годин тому
Вже друга людина заразилася пташиним грипом після контакту з дійними коровами
2 хв на прочитання15 годин тому
Сповільнює процес старіння: дієтолог назвала чудодійний напій
1 хв на прочитання16 годин тому
Більше з GreenPost