Археологічна експедиція на сході Англії виявила залишки поселення бронзової доби, датованого приблизно 3000 роками тому. Місце розкопок відзначилося значною кількістю артефактів, котрі надають уявлення про повсякденне життя людей того періоду. Серед знахідок — деталі конструкцій, робочі інструменти, кераміка та шматки тканин.
Як повідомляє "Nauka", розкопки виявили останки чотирьох круглих споруд на дерев'яних стовпах, які розташовувались над маленькою рікою. Аналіз деревини дозволив визначити, що незабаром після їх зведення сталася пожежа, внаслідок якої конструкції обрушилися в мул під водою, що сприяло збереженню залишків до наших днів. Вивчаючи розташування предметів у мулі, дослідники змогли частково відтворити планування будинків: вхід вела до кухні, розташованої у східній частині, спальне місце було у північно-західній частині, а у південно-східній знаходилася облаштована ділянка для утримання тварин.
У залишках посудини завдяки хімічному аналізу виявили рештки злаків, меду та свого роду рагу з яловичини, баранини та риби. Серед інструментів у кожному домі збереглися ящики із сокирами, серпами та лезами. Також учені знайшли залишки одягу з м'якого матеріалу та намистини, що могли походити з інших частин Європи чи Середнього Сходу. Зважаючи на багатство знахідок, археологи називають пам'ятку одною з найповніших у Великій Британії, що належать до бронзової доби.
Більше новин на GreenPost.