Догори
Дати відгук

Аптечка для подорожі: фармацевт радить, що слід взяти в дорогу

Деякі правила збирання дорожньої аптечки.

2 хв на прочитання28 Травня 2022, 08:46
Поділитись:

Якщо ви збираєтесь у подорож, варто взяти з собою аптечку. Що слід у неї покласти? Телеграм-канал «Досвідчений фармацевт» розповідає про деякі правила збирання дорожньої аптечки.

1️) Покладіть туди всі «свої» ліки, які приймаєте регулярно, особливо базисні препарати (при артеріальній гіпертензії, бронхіальній астмі тощо).

2️) Беріть тільки ті препарати, якими вмієте користуватися до прийому яких точно немає протипоказань.

3️) Візьміть інструкцію. Коли справа доходить до аптечки, легко можна зарапортуватися і забути про дозування і сумісність з іншими препаратами. Повну версію інструкції можна зберігати у смартфоні, а в аптечку покладіть список ліків із короткими поясненнями та схемою прийому.

4️) Перевірте терміни придатності. Переконайтеся, що ліки не прострочені, особливо якщо берете їх із домашньої аптечки, яка іноді припадає пилом роками.

5️) Прочитайте умови зберігання. Загляньте в інструкцію та переконайтеся, що ліки не зіпсуються у подорожі. Наприклад, свічки плавляться при температурі вище +25°C, а інші взагалі треба тримати в холоді. Можливо, вам знадобиться сумка-холодильник — не лякайтеся, вони бувають розміром з косметичку.

6️) По можливості замініть рідкі препарати на таблетки та порошки. Таблетки, порошки і капсули важать менше за рідини у фабричній упаковці і не заллють собою всю валізу. Якщо ліки потрібно взяти саме в рідкій формі (той самий хлоргексидин), намагайтеся купувати його не у скляних, а у пластикових флаконах.

7️) Переконайтеся, що на відкритій упаковці є назва та термін придатності. Початий блістер таблеток, на якому не видно назви ліків, краще замінити на цілий, особливо якщо збираєтеся за кордон. Так ви уникнете зайвих питань на кордоні і не забудете, що за препарат взяли з собою.

8️) Будьте обережні з економією ваги. Викинути об'ємні картонні коробки — гарна ідея. Але якщо летите за кордон, всі ліки повинні бути легко ідентифіковані, щоб митник не мучився здогадами, що ж ви везете. Щонайменше на блістері має читатися назва препарату, але якщо у вас є хоч найменша підозра на цікавість із боку митниці, краще залишити ліки в оригінальних упаковках.

Також ми розповідали про «гоніння» на валідол: фармацевт розповідає, чи варто приймати цей препарат.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.