Догори
Дати відгук

Антимонопольний комітет порушив справи проти агрохолдингу Бахматюка

2 хв на прочитання21 Травня 2020, 10:09
Олег Бахматюк. Фото: Слово і Діло Олег Бахматюк. Фото: Слово і Діло
Поділитись:

Антимонопольний комітет України розпочав справи проти групи «Авангард», до якої входять компанії, які належать або належали на момент вчинення дій олігарху Олегу Бахматюку. Їх підозрюють аж у десяти порушеннях законодавства про захист економічної конкуренції, пише прес-служба АМКУ.

АМКУ встановив, що протягом двох попередніх років одна з компаній групи «Авангард» збільшила кількість філій за рахунок оренди чи суборенди низки птахофабрик. Після отримання активів у користування, «Авангард» розпочав на них виробництво курячих яєць.

Згідно з чинним законодавством, набуття контролю над більшістю з цих фабрик потребувало дозволу Антимонопольного комітету. Однак набувачі за таким дозволом не зверталися, що вказує на ознаки порушення статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

В АМКУ зазначають, що дізналися про ці факти, проводячи дослідження ринку яєць курячих у шкарлупі. Оскільки група компаній «Авангард» є одним з найпотужніших учасників цього ринку та найбільшим виробником сухих яєчних продуктів в Україні, Комітет має оцінити вплив виявлених транзакцій на конкуренцію. Зокрема, АМКУ встановить, яким чином виявлені концентрації вплинули на ринкові частки групи «Авангард» та чи не призвели вказані дії до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на задіяних товарних ринках.

Антимонопольний комітет розпочав збір та аналіз доказів у цих справах.

Варто зауважити, що такі дії Антимонопольного комітету розходяться з загальною політикою уряду. Ми неодноразово писали про те, що політика нинішнього уряду ведеться, у першу чергу, в інтересах олігархів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost