Антимонопольний комітет України буде вивчати подальшу динаміку роздрібних цін на бензин, дизпаливо та скраплений автогаз з урахуванням обвалу світових цін на нафту на 30%.
Про це інформує GreenPost із посиланням на офіційне повідомлення АМКУ.
"Вчора ціни на нафту зазнали найсильнішого обвалу з 1991 р. – на 30%. Тому ціну не лише на сиру нафту, але й на крупний опт бензину та дизпалива очікує суттєве падіння", - йдеться у повідомленні АМКУ.
Тому рівень роздрібних цін також має корелюватися зі змінами факторів, які впливають на їх формування, вважають у Комітеті. При цьому очікувати на стрімке падіння цін на АЗС не доводиться – адже між сирою нафтою і автомобільним баком є низка ланок: транспортування, переробка тощо.
"Однак і практика негайного підвищення цін на бензин у випадку подорожчання нафти і дуже повільного зниження цін після здешевлення сировини теж має місце. І не лише в Україні – найкрупніші конкурентні відомства світу теж борються з такими проявами", - наголошують в АМКУ.
Комітет нагадав про розпочате поглиблене дослідження ринку роздрібних нафтопродуктів - оскільки не побачив достатнього обґрунтування цін, встановлених на автозаправних станціях.
В свою чергу, директор консалтингової компанії "А-95" у соцмережі висловив думку, що зниження цін на нафтопродукти має скласти 10-15%. "Нафта - лише одна складова в ціні нафтопродуктів, що займають понад 30-40%", - пояснив він.
Якщо припустити, що курс залишиться незмінним, то з урахуванням існуючого ще до останніх подій потенціалу для зниження ціна на дизпаливо може впасти до 20 грн/л - сьогодні в середньому 25,8 грн/л, додав експерт.
Нагадаємо, як повідомляв GreenPost, Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що попит на нафту у 2020 р впаде. За оптимістичним сценарієм, попит впаде на 90 тис. барелів на добу, за песимістичним - на 730 тис. барелів на добу.