Антибіотики не лікують коронавірус, і шкодять, якщо їх змішувати – дослідження
Під час пандемії суттєво зріс попит на антибіотики, що призводить і до зростання закупівельних цін
Ми майже рік живемо в умовах пандемії, і що тільки не придумали, аби боротися з вірусом, або, хоча б, робити вигляд боротьби. Доволі часто лікарі прописують хворим на COVID-19 антибіотики, аби таким чином упередити бактеріальну пневмонію. Чи можна так робити, і головне, чи не шкодить це?
«На жаль, часто пацієнтам з підозрою на коронавірусну хворобу сімейні лікарі починають призначати одразу декілька антибіотиків - цього категорично не можна робити», - наголосив міністр Максим Степанов на одному з брифінгів у середині жовтня.
Антибіотики не працюють проти вірусів
«Антибіотики не працюють проти вірусів, лише проти бактерій. Їх не слід застосовувати як засіб профілактики чи лікування COVID-19», - зазначає на своєму сайті український МОЗ.
Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов застерігає від самолікування антибіотиками.
Тим не менше, чимало пацієнтів потрапляє до лікарні з COVID-19 вже після лікування антибіотиками в домашніх умовах, підтвердив з власного досвіду лікар Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська Роман Фіщук. За його словами, подекуди українці вживають антибіотики і без рецепту лікаря.
Під час пандемії суттєво зріс попит на антибіотики, що призводить і до зростання закупівельних цін, пише DW.
До слова, американські науковці прогнозують, що пандемія коронавірусу матиме великий вплив на повсякденну поведінку людей і все людство в цілому. Сексуальні звички населення серйозно зміняться, і це вплине на народжуваність та глобальну економіку