Догори
Дати відгук

Американці створили літаюче таксі з водневим двигуном

2 хв на прочитання02 Червня 2020, 06:40
Поділитись:

Каліфорнійська компанія HyPoint розробила паливний елемент з турбонаддувом, який дозволяє в три рази збільшити потужність та в чотири рази термін служби звичайного водневого паливного елемента. А щільність енергії нової системи в 3 рази вище, ніж у літій-іонних акумуляторів, що дозволить створювати високошвидкісні далекомагістральні електричні літаки з водневим двигуном.

Маса в авіації — найважливіший параметр, особливо якщо мова заходить про VTOL - апарати вертикального зльоту та посадки, які можуть стати новим видом міського громадського транспорту. Майже всі компанії, які розробляють аеротаксі, використовують в якості джерела живлення літій-іонні батареї, щільність енергії яких залишає бажати кращого. Водень же здається більш прийнятною альтернативою літієвим акумуляторам, принаймні для міської авіації. У нього набагато вища щільність енергії, а заповнити бак можна за кілька хвилин.

Для того, щоб маса батарей не збільшувалася, розробники вибрали технологію повітряного охолодження, що дозволяє позбутися резервуарів з охолоджувальною емульсією та насосів. Однак у сучасних паливних елементів з повітряним охолодженням обмежена потужність і термін служби, а працюють вони тільки при температурі від -5 до 30 °C.

«Ми збільшили потужність паливної батареї, помістивши її всередину повітряного каналу, де циркулює стиснене, зволожене та термально стабілізоване повітря. Тиск повітря підтримується на рівні 3 бар компресійною системою. Повітря зі зниженим вмістом кисню проходить через контрольний вентиль та замінюється на свіже стиснуте повітря з нормальним вмістом кисню», - пояснив Алекс Іваненко, один із засновників HyPoint.

Додатковий приплив кисню разом з протонообмінною мембраною розробленою компанією, дозволяє проводити через паливний елемент в три рази більше водню, ніж зазвичай, потроюючи питому потужність без збільшення маси. Вся система видає потужність 2000 Вт/кг. Для порівняння, кращі паливні елементи з рідинним охолодженням здатні на 150-800 Вт/кг, а з повітряним - 800 Вт/кг.

Щільність енергії всієї системи становить близько 960 Вт/кг, тобто в три рази більше, ніж у літій-іонних батарей. Крім того, вона споживає «брудний» водень, очищений тільки до 99%. Це дозволяє ще заощадити й на очищенні. Працює система у широкому температурному діапазоні — від -50 до +50 °C. У лабораторних умовах вона пропрацювала без обслуговування 20 000 годин, що в чотири рази більше звичайного.

Нагадаємо, у Китаї розбудовують мережу пасажирських безпілотників.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото:Суспільне
У Херсоні встановили рекорд України з частування хачапурі
1 хв на прочитання4 хвилини тому
Примусова вакцинація проти COVID-19 суперечить чинному законодавству — МОЗ
2 хв на прочитаннягодина тому
Фото з соцмереж
Не варто цілком покладатися на визначення грибів у фейсбук-спільнотах — науковиця
2 хв на прочитання2 години тому
Готуючись до нового ковідного сезону, не треба влаштовувати «домашній аптечний склад» — лікар
3 хв на прочитання3 години тому
Ситуація в Україні:8 267 нових випадків COVIDу, чотири області відповідають "помаранчевій" зоні
1 хв на прочитання4 години тому
Біг, велотренажер, орбітрек, групові тренування типу степ-аеробіки — нікудишні засоби схуднення: пояснює фітнес-тренер
2 хв на прочитання6 годин тому
Гіпертонія у 30 років: основні симптоми підвищеного тиску
1 хв на прочитання8 годин тому
Коли при печії треба не випити води з содою, а негайно звернутися до лікаря: пояснює гастроентеролог
2 хв на прочитання14 годин тому