Американські вчені знайшли наймолодшу зірку у галактиці
Астрономи дещо по-іншому оцінюють час, оскільки зазвичай їм доводиться мати справу з подіями, які відбулися мільйони чи мільярди років тому, або з об'єктами, які існують так само довго. Саме тому відкриту нейтронну зірку під назвою Swift J1818.0−1607 називають "новонародженою". ЇЇ життя почалося лише 240 років тому. Про це повідомляє УНІАН посилаючись на NASA.
Обсерваторія Neil Gehrels Swift Observatory, яка належить американській космічній агенції, виявила після масивного спалаху рентгенівського випромінювання на ній. Подальші дослідження, проведені обсерваторією XMM-Newton Європейської космічної агенції й телескопом NASA під назвою NuSTAR, змогли визначити більшість фізичних характеристик нейтронної зірки включно з її віком. В агенції пояснюють, що об'єкти такого типу — це надзвичайно щільні згустки щільного матеріалу, які лишаються після того, як масивні зірки стають надновими й вибухають. Насправді, після чорних дір, нейтронні зірки — найбільш щільні об'єкти у Всесвіті. Чайна ложка матерії з їхньої поверхні важила б 4 мільярди тонн на Землі. У Swift J1818.0−1607 маса, вдвічі більша за Сонце, вмішується у трильйон разів менший простір.
Це один з найпотужніших магнітних об'єктів у Всесвіті й наймолодший з тих, які вдавалося виявити.
Вчені виявили в космосі понад 3 тисячі нейтронних зірок. Але з них лише 31 включно з новою знахідкою виявилися магнетарами. Від Землі до неї відносно недалеко — лише 16 тисяч світлових років. У NASA пояснюють, що оскільки світло долає шлях від нейтронної зірки до нашої планети 16 тисяч років, то вчені бачать її такою, якою вона була після 240 років свого існування.
Нагадаємо, вчені назвали точну кількість цивілізацій іншопланетян у нашій галактиці.