Американська торговельна палата в Україні закликає розблокувати реєстрацію пестицидів і хімікатів
Американська торговельна палата в Україні закликає Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів відновити процес державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів
Міжнародний агрохімічний бізнес, що працює в Україні, занепокоєний ситуацією, що склалася навколо реєстрації пестицидів та агрохімікатів. Про це йдеться в заяві Американської торговельної палати в Україні.
Відомо, що процес державної реєстрації призупинено протягом більше ніж двох місяців. З огляду на сезонність роботи для компаній агрохімічного бізнесу важливою є вчасна державна реєстрація пестицидів та агрохімікатів.
"Вчасна реєстрація – один із ключових факторів для забезпечення сільськогосподарських виробників якісною та інноваційною продукцією, яка водночас є запорукою високого та безпечного урожаю", - ідеться у заяві організації.
Зазначається, що за результатами засідання Науково-експертної ради з питань реєстрації пестицидів та агрохімікатів (травень 2020 року) було рекомендовано до реєстрації більше 100 препаратів. Проте Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, внаслідок процесів реорганізації системи центральних органів виконавчої влади, досі не було прийнято рішення щодо їхньої державної реєстрації.
"Як наслідок, більше 100 інноваційних препаратів залишаються не внесеними до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Без їх внесення до цього Державного реєстру українські та міжнародні імпортери й виробники засобів захисту рослин не можуть розпочати процес ввезення та вчасного забезпечення аграріїв значною кількістю препаратів нового покоління, що призводить до фінансових втрат як представників сумлінного бізнесу, які не можуть реалізувати свою продукцію, так і Державного бюджету через недонадходження податків та митних платежів", - переконані в АТП України.
В організації звертають увагу на ймовірні наслідки затримки із державною реєстрацією пестицидів та агрохімікатів. Зокрема, суттєве погіршення якості та безпечності сільськогосппродукції та збільшення попиту на фальсифіковану продукцію.
Відомо, Європейська Бізнес Асоціація звертала увагу на дану проблему та наголошувала, що існує загроза продовольчій безпеки держави через можливе зниження кількості, якості та, найголовніше, безпечності урожаю сільськогосподарської продукції.
Раніше про те, що в Україні зупинили реєстрацію пестицидів,заявила одна з аграрних спілок.