Американка по одній деталі на селфі вчасно дізналася про небезпечний діагноз

3 хв на прочитання22 Березня 2024, 12:46
Селфі Меган Траутвайн, яке призвело до діагнозу пухлини мозку.

Відкриття дозволило їй вчасно здійснити операцію, що врятувала життя.

Американка Меган Траутвайн зробила селфі, а потім виявила на фото деталь, що її насторожила: асиметрично опущена повіка. Зв'язавшись із лікарем, жінка з'ясувала, що це симптом доброякісної пухлини мозку. Відкриття дозволило їй вчасно здійснити операцію, що врятувала життя. Про це пише Fox 13 News.

«Я подумала: " Ця фотографія виглядає дивно"», — розповідає Траутвайн.

Вона звернулася до невропатолога та, зробивши МРТ, дізналася, що має менінгіому — пухлину головного мозку, доброякісну, проте агресивну.

З цим діагнозом у 2016 році Траутвайн розпочала лікування в онкологічному центрі Моффітта, яке включало операцію з видалення пухлини, потім другу операцію, коли лікарі виявили більший ріст, а потім 23 раунди опромінення.

«Справитися з когнітивними проблемами, з втратою пам'яті і тому подібним було, мабуть, найважче, бо я знаю, що розумніша», — зізнається Траутвайн.

За даними Американської асоціації пухлин головного мозку, менінгіоми, часто доброякісні, становлять близько третини всіх первинних пухлин головного мозку, й удвічі частіше зустрічаються у жінок. Хоча ці пухлини не є раковими, вони є дійсно «доброякісними» лише доти, доки не спричиняють проблем.

«Якщо пухлина розташована близько до стовбура мозку, вона може впливати на ковтання і дихання. Якщо вона впливає на зір, це дуже критично, тоді пухлину видаляють. Отже, все залежить від ситуації», — каже нейро-онколог Центру раку Моффітта доктор Сепідех Мохтарі.

Під час лікування Меган було виявлено ще одну первинну пухлину мозку. Цього разу це була гліома.

«Вона була дуже маленькою. Й оскільки ми спостерігаємо за нею протягом багатьох років, ми бачимо, що з часом вона потроху збільшується в розмірах», — каже доктор Мохтарі.

Проте Траутвайн вважає себе щасливою.

«Я втратила так багато друзів через гліобластому, а ви знаєте, що існує понад 40 різних типів пухлин головного мозку. Отже, низькодиференційована гліома — це, можна сказати, щаслива випадковість, тому що ви наче стоїте на скелі і знаєте, що станеться. Ви знаєте, що вона буде прогресувати. Вам доведеться лікуватись від цього. Ви знаєте, що це цілком може бути те, що може поставити вас під загрозу смерті в майбутньому. Але, знаєте, в той же час, ви ніби чекаєте, що це щось зробить», — каже Траутвайн.

Жінка також є носієм мутації гена PTEN, що підвищує ризик інших видів раку, які, на щастя, лікарі змогли виявити на ранніх стадіях.

«Рак матки був виявлений досить швидко. У неї також виявили пухлини і зробили біопсію грудей. На щастя, жодна з них не була раковою», — каже д-р Мохтарі.

Пройшовши шлях від пацієнта до співробітника, Траутвайн тепер працює в онкологічному центрі Моффітта координатором медичного відділення та волонтером Comfort Companion.

«Для мене ще більша честь мати можливість віддячити за цю любов і зробити свій внесок у те, щоб зробити життя інших людей кращим», — сказала Траутвайн.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: