Догори
Дати відгук

Українські аграрії та фермери-молочники б’ють на сполох

Усе через те, що не буде кому стежити за якістю продукції, яку виробляють, та ввозять на територію України

2 хв на прочитання28 Серпня 2020, 14:26
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Підпорядкування Державної споживчої продовольчої служби України Мінохороні здоров'я найболючіше вдарить по аграріям, які постраждали від цьогорічної посухи та по виробникам молока.

Про це 28 липня говорили учасники   прес-конференції "Реорганізація Держпродспоживслужби: чому міжнародна торгівля під загрозою зупинення і як безпечно запустити санепідемстанції?", передає GreenPost.

“Однією із вимог європейського законодавства було створення єдиного компетентного органу, який би контролював безпеку харчової продукції на всьому ланцюгу від лану до столу. Реорганізовуючи Держпродспоживслужбу, ми ставимо під сумнів виконання Україною договору про Асоціацію  та на кілька років відкидаємо посилення свого експорту. Більше того, у найближчому майбутньому ми ризикуємо отримати посилення необгрунтованого імпорту з країн, які пережили COVID-19, та мають великі запаси нереалізованої молочної продукції. А контролювати якість таких поставок уже не буде кому”, - впевнена Ганна Лавренюк, віце-президент Асоціації виробників молока.

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук впевнений, що від реорганізації постраждають українські аграрії, які цьогоріч майже повністю втратили врожай через аномальну посуху на сході та півдні країни. Проблема полягає в тому, що представники малого та середнього бізнесу тримають додатковий клопіт з сертифікацією посівного матеріалу на наступний рік у разі ліквідації Держпродспоживслужби. Аграрії вже зараз розгублені та не знають, до кого звертатися за допомогою.

Нагадаємо, що наприкінці серпня на засіданні Кабінету міністрів прозвучала пропозиція забрати від Держпродспоживслужби санітарно-епідеміологічну службу та напряму підпорядкувати її МОЗ. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що це допоможе боротися з епідемією коронавірусу.

Ми вже інформували своїх читачів про те, що українські фермери, які займаються вирощуванням тварин, невдоволені планами МОЗ підпорядкувати собі санітарно-епідеміологічну службу та просять про допомогу. Натомість в Мінохорони здоров'я вважають, що саме вони повинні займатися лікуванням і людей, і господарських та диких тварин. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Скріншот відео Sotheby's
Найдорожчий банан у світі продали на аукціоні за 6,2 млн доларів: ось що вирішив зробити новий власник (ФОТО)
2 хв на прочитання29 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне
Кабмін на засіданні ухвалив низку рішень у сфері спорту та захисту довкілля
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне
До кінця листопада потужні магнітні бурі не прогнозують
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Спонсор кампанії Трампа хоче купити «Північний потік-2», аби дати США важелі впливу на переговори щодо долі України
1 хв на прочитання2 години тому
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитання3 години тому
У США можуть заборонити поширені ліки проти застуди
1 хв на прочитання4 години тому
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання6 годин тому
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання7 годин тому