86 % словенців проголосували проти забудови берегів моря та річок на референдумі

1 хв на прочитання26 Липня 2021, 13:02
Фото: PRO100 о туризме

Активність екологів зупинила дію закону на рік.

У Словенії пройшов референдум, на якому 86 % громадян не підтримали урядові законопроєкти щодо забудов берегу моря, озер і рік. Референдум був призначений після того, як групи громадян і екологічні організації зібрали понад 50 тисяч підписів проти забудов прибережних зон.

Подібні будівництва за словами місцевих екологів загрожують довкіллю.

До того ж закон про охорону водних ресурсів дозволяв би приватизувати прибережні землі. Про це повідомляє DPA.

Референдум відбувся 11 липня, явка виборців становила 44,5 %.

Закон був прийнятий у березні в парламенті, де уряд прем'єр-міністра Янеза Янши має правлячу більшість. Він включає положення, які дозволять інвесторам і заможним приватним особам купувати землі на берегах морів, озер і річок і використовувати їх в особистих цілях.

Ці типи берегів досі були державною власністю в Словенії.

Уряд Янши заявляв, що закон був покликаний забезпечити більше коштів для захисту озер і річок, укріпити захист від повеней і посилити будівельні норми.

Але групи громадянського суспільства, які сформували «Рух за питну воду» наголошує на тому, що законодавчі зміни фактично послаблять правила будівництва у прибережних районах.

Вони побоюються, що будуть побудовані ресторани, інші туристичні об'єкти, магазини та автостоянки, які обмежать доступ населення до озер, річок і моря, збільшать ризик забруднення води та поставлять під загрозу якість питної води.

Нагадаємо країни, які вже визнали українські COVID-сертифікати.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: