Догори
Дати відгук

Країни, які вже визнали українські COVID-сертифікати: куди подорожувати вакцинованим

Українські сертифікати вакцинації почали працювати з 1 липня.

2 хв на прочитання17 Липня 2021, 19:13
Фото: www.mandria.ua Фото: www.mandria.ua
Поділитись:

В Міністерстві цифрової трансформації України очікують, що Україна та Європейський Союз взаємно визнають «ковідні» сертифікати до кінця літа цього року. 

Станом на 16 липня український сертифікат про вакцинацію вже погодилися визнати кілька країн Європи. Як повідомив прем'єр-міністра Денис Шмигаль під час години запитань до уряду, Угорщина, Греція, Молдова та Туреччина уже погодилися визнати українські сертифікати

"Українські сертифікати вакцинації почали працювати з 1 липня. Ми ведемо системну роботу в напрямку системного визнання українських ковід-сертифікатів за кордоном, аби українці могли вільно подорожувати світом...", - сказав Шмигаль.

Прем'єр додав, що мета найближчого часу - розширити дію географії сертифікатів. Міністерство закордонних справ продовжує працювати над цим.

Які країни відкрили кордони

З суботи, 17 липня, громадяни України зможуть в’їжджати на територію Данії. Однак для цього знадобиться негативний тест на коронавірус. При цьому по прибуттю в Данію необхідно буде здати ще один тест. Однак якщо мандрівник прибуде в країну літаком зробити тест можна буде безкоштовно прямо в аеропорту.

А з 18 липня всі резиденти України зможуть безперешкодно в’їжджати до Німеччини. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.  Особа вважається резидентом певної країни, якщо постійно проживає там щонайменше шість останніх місяців, вказано на сайті міністерства.

Також Республіка Словенія відкриває для українців свої кордони. В’їзд до вищезазначеної країни можливий лише за наявності   негативного результату ПЛР-тесту (за 72 години до перетину кордону),  негативного експрес-тесту на визначення антигену (за 48 годин до перетину кордону) або сертифікату про щеплення проти COVID -19.

Водночас варто пам’ятати ще одну не менш важливу деталь, Словенією визнаються лише такі вакцини: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson.

Нагадаємо, Словаччина з 9 липня запроваджує обов’язковий карантин для невакцинованих туристів

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.