Тал Бен-Шахар, співзасновник академії Happiness Studies Academy і програми Potentialife, пояснив, із чого складається щастя, пише Психологія здоров’я Health Psychology.
Експерт зазначає:
«Щастя є «досвід повного благополуччя людини», або — якщо говорити ще простіше — «досвід цілісності».
Безліч наукових досліджень вказують на важливість категорії щастя для людини. І воно не просто дає змогу відчувати себе добре — щасливі люди більш доброзичливі, довше живуть, менше схильні до вигоряння та зниження продуктивності тощо.
Водночас є наукові роботи, які доводять, що зацикленість на досягненні щастя може мати негативні наслідки.
Так, дослідження 2011 року показало, що люди, для яких вкрай важливе щастя, з більшою ймовірністю будуть самотніми. А це може призвести навіть до депресії. Провідний автор цього дослідження Айріс Маусса висловила припущення, що при зосередженні на досягненні щастя страждають інші компоненти життя: відносини, турбота про себе та інші, які можуть забезпечити стан щастя.
Тал Бен-Шахар зазначає, що необхідно цінувати елементи, які непрямим чином можуть зробити вас щасливими, і прагнути до них.
Всього їх п’ять, і вони разом складають абревіатуру SPIRE: духовне благополуччя (Spiritual wellbeing), фізичне благополуччя (Physical wellbeing), інтелектуальне благополуччя (Intellectual wellbeing), благополуччя у відносинах з іншими (Relational wellbeing), емоційне благополуччя (Emotional wellbeing).
Якщо приділяти увагу цим сферам, упевнений фахівець, то можна прийти до стану цілісного щастя.
Нагадаємо, що скільки потрібно відпочивати, аби почуватися щасливим.