Існує безліч суперечливих порад щодо запобігання розвитку онкологічних хвороб. Часто інформація з різних джерел абсолютно протилежна.
Варто зауважити, що дані про механізми розвитку раку та можливості його лікування постійно оновлюються. Проте незмінним залишається факт впливу способу життя на розвиток онкопатології.
Ви можете знизити свої ризики завдяки дотриманню простих і зрозумілих правил. Ось основні з них.
Куріння тютюну в будь-якому вигляді робить вас схильними до розвитку онкозахворювань.
Саме ця шкідлива звичка асоційована з різними видами раку: легень, ротової порожнини, гортані, підшлункової залози, шийки матки, нирок, сечового міхура.
Особливо небезпечним з точки зору розвитку захворювань ротової порожнини та підшлункової залози є жування тютюнових виробів. Зверніть увагу, що пасивне куріння також підвищує ризик захворіти, зокрема на рак легень.
"Здоровий" кошик продуктів із супермаркету не вбереже від раку, однак зменшити ризики допоможуть такі правила:
Заняття спортом знижують ризик захворіти на рак грудної залози, передміхурової залози, легень, товстої кишки та нирок.
Вислів "рух – це життя" не втрачає своєї актуальності, але для дієвої профілактики необхідна помірна фізична активність щонайменше 150 хвилин на тиждень (легка атлетика) або 75 хвилин інтенсивних занять спортом.
Види фізичної активності можна чергувати та змінювати залежно від самопочуття. За загальне правило візьміть 30-хвилинні навантаження щодня, але що більше, то краще!
Будьте обачними: ваша ризикова поведінка може наразити на небезпеку вас самих! Інфікування вірусами підвищує ймовірність розвитку онкозахворювань.
Самообстеження та скринінг онкопатології (раку шкіри, товстої кишки, шийки матки та молочної залози) допомагають виявити рак на ранніх стадіях, коли лікування буде найбільш успішним.
Запитайте свого лікаря про оптимальний графік скринінгу раку для вас.