Ольга Шевченко1 хв на прочитання11 Вересня 2021, 18:00
За словами лікаря-кардолога Оксани Самусенко, причини різноманітні.
З основних причин кардіологиня назвала:
- дисекцію церебральних судин, при якій відбувається розшарування стінок судин і накопичення крові між її шарами, що може зумовлювати повну оклюзію стінки судини або її розрив.
- спадкові порушення обміну холестерину.
- кардіоемболічний інсульт.
- генетичні або спадкові хвороби: Хвороба Фабрі - спадковий дефіцит ферменту а-галактозидази, що призводити до накопичення глікосфінголіпідів в багатьох тканинах та порушення функції органів. Артеріопатія КАДАСИЛ, енцефалопатія MELAS
- тромбофілії - патологія системи згортання крові, яка може бути наслідком венозних та артеріальних тромбозів та тромбоемболій, серед яких: спадкові та набуті
- ревматологічні захворювання
- вживання кокаїну (наркотична речовина звужує судини, що може проявлятися симптомами ішемії головного мозку).
- мігрень (механізм розвитку інсульту до кінця не встановлений, його пов'язують з мігренозними інфарктами, фібро-м'язовою дисплазією, підвищеною схильністю до тромбозів)
"Якщо у Вас в родині є випадки інсультів/інфарктів/тромбозів/тромбоемболій/раптової смерті, особливо у молодому віці, Ви в зоні ризику. Важливо вчасно проходити профілактичні огляди у лікарів та дбати про своє здоров'я! Пам'ятайте, що навіть за наявності факторів ризику, здоровий спосіб життя та дотримання рекомендацій лікарів, значно знижує ймовірність появи захворювань!", - зауважила лікар.
Нагадаємо, дієтолог розповів про сім корисних продуктів для школяра