16-річна непалка померла після того, як залишилася в «хатині для менструацій»

2 хв на прочитання12 Серпня 2023, 19:04
Дівчина-підліток, яка сидить у «хижі для місячних». Непал, 2014 рік. Фото: Reuters

Активісти стверджують, що спроби викорінити звичай вигнання дівчат і жінок під час менструації були перервані COVID-19.

16-річна дівчина з Непалу померла в результаті незаконної практики чхаупаді, коли жінки з менструацією змушені залишатися в хатинах за межами своїх будинків. Про це розповідає The Guardian.

Відомо, що Аніта Чанд з району Байтаді, що на заході країни, померла в середу вві сні від укусу змії. Смерть дівчини стала першим зареєстрованим смертельним випадком від чхаупаді з 2019 року.

Чхаупаді базується на багатовіковому переконанні, що жінки та дівчата нечисті та недоторканні під час менструації. Їм забороняється займатися різними видами діяльності, а в деяких випадках їх висилають на час у «старі хатини».

Чхаупаді, оголошений поза законом у 2005 році, карається тюремним ув’язненням на строк до трьох місяців і штрафом у 3000 непальських рупій (20,59 євро). Поліція округу Байтаді заявила, що розслідує смерть Аніти. Її родина заперечує, що у дівчини було місячне, коли вона померла.

Остання зареєстрована смерть від чхаупаді була в 2019 році. 21-річна Парваті Будха Рават померла після того, як провела три ночі в хатині на відкритому повітрі. Її смерть стала п'ятим зареєстрованим випадком того року. Жінки та дівчата гинули від нападів тварин і вдихання диму після розпалювання вогнища в хатинах без вікон.

Смерть Аніти Чанд підштовхнула загальнонаціональні програми та кампанії з припинення цієї практики.

«Після смерті Парваті ми зруйнували понад 7000 старовинних хатин у цьому районі. Люди отримували інформацію про менструацію та закон. Потім раптом прийшов COVID-19, і вся увага була перенесена на нього. Потім люди знову почали відбудовувати старовинні хатини чи залишатися в сараях. Програм і кампаній проти чхаупаді після ковіду не було. Люди майже перестали про це говорити», — сказав Пашупаті Кунвар, який веде кампанію проти чхаупаді протягом 25 років.

Рада Паудел, засновник Глобальної південної коаліції за гідну менструацію, сказала, що уряду Непалу потрібно зробити більше, ніж роздавати школяркам безкоштовні гігієнічні прокладки. Ця послуга була запроваджена в 2019 році.

«Існує закон, який криміналізує вигнання жінок під час менструації, і також є політика, але сам уряд її не виконує», — сказала вона.

Також ми писали про День менструальної гігієни: поради гінеколога.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: