Свято День архітектури України відзначається на початку липня, згідно з Указом Президента, ухваленим у 1995 році. Святкування акцентують увагу на внеску архітектури в історію та розвиток культури країни.
Україна має приблизно 14 тисяч об'єктів архітектурної спадщини, включаючи 46 великих історичних культурних заповідників і понад 1000 паркових арт-об'єктів. Важливі пам'ятки, як-от Андріївська церква у Києві, побудована Бартоломео Растреллі у бароковому стилі, або Будинок з химерами, демонструють різноманітність української архітектури.
Українська архітектура, що відображала впливи європейських стилів, таких як ренесанс та класицизм, знайшла свій розвиток з XVI по XVIII століття. Львів, зокрема, зберігає майже дві з половиною тисячі історичних та архітектурних пам'яток і є частиною світової спадщини ЮНЕСКО з 1998 року.
Сучасні архітектурні чудеса такі, як Храм-маяк Святителя Миколи у Малоріченському, середньовічний замок у Кам'янець-Подільському, Одеський оперний театр та інші, виділяються у пейзажах країни.
Згідно з указом Президента України № 456/95 від 17.06.1995, День архітектури України щорічно відзначається 1 липня, на Всесвітній день архітектури, що був заснований Міжнародним союзом архітекторів у 1946 році після відновлення пошкоджень Другої світової війни. Всесвітній День архітектора пов'язаний з Міжнародним днем житла, який відзначається в перший понеділок жовтня, рішення про що було ухвалено на XX Генеральній асамблеї ООН у Барселоні.
Більше новин читайте на GreenPost.