Догори
Дати відгук

Вигул кішки: чи потрібен і як його організувати?

4 хв на прочитання07 Квітня 2020, 14:03 10739
Поділитись:

Якщо коротко: правильно організувати вигул кішки складно для господаря і ризиковано для тварини, легше та безпечніше цього не робити, особливо в межах великого міста.

Далі докладніше. Авторитетна британська зоозахисна організація Королівське товариство захисту тварин від жорстокого поводження (RSPCA) дає наступну оцінку і рекомендації щодо вигулу котів:

Кішки в приміщенні потребують фізичних вправ, рухів та збалансованого харчування, щоб запобігти ожирінню, нудьзі та розвитку агресивної поведінки. Деякі люди вважають, що вигул кота на повідку забезпечить це, особливо коли у них немає іншого доступу на вулицю.

Незважаючи на те, що деякі власники успішно навчають свою кішку ходити на повідку, загалом RSPCA не рекомендує цього робити. Прогулянки на свіжому повітрі піддають кішок незнайомим відчуттям і запахам, які вони можуть сприйняти як загрозливі та потенційно небезпечні, включаючи собак, чужих людей, гучні шуми та машини.

Відчуваючи тривогу коти, як правило, намагаються сховатися кудись або втекти, піднімаючись на все, що є, наприклад, на дерево або навіть на свого власника. Більшість котів люблять контролювати ситуацію - тому нові середовища можуть викликати стрес і збудження. Будь-якому коту, який легко піддається стресу, найкраще забезпечити інші можливості для занять на свіжому повітрі та рухів, наприклад, огороджене приміщення, де кіт буде убезпечений.

Якщо ви вирішили вигулювати свою кішку на повідку, важливо, щоб ви прикріпили її до шлейки, а не до ошийника, яка одягається на передні лапи і закріплюється на спині. Кішки легко вислизають з ошийників або можуть задихатися, якщо ті заплутуються. Також слід використовувати належну котячу шлейку, а не собачу, оскільки вони зручніші та безпечніші для них.

В ідеалі підготовка до прогулянок на шлейці з повідком повинна починатися, ще коли тварина є кошеням. Хороший підхід - почати в приміщенні і використовувати частування та похвали, щоб повільно привчити до спокійного відчуття шлейки. Екскурсії на свіжому повітрі повинні бути обмежені безпекою заднього двору. Громадські парки у містах непридатні та небезпечні для котів.

Перш ніж гуляти на свіжому повітрі, коти повинні пройти курс щеплень проти інфекційних захворювань та специфічних для котів способів профілактики проти паразитів, таких як блохи, кліщі та глисти. Вони також повинні бути ідентифіковані ошийником з вашим телефоном і адресою (бажано з мікрочіпом) у разі втечі. А це дуже ймовірно – втримати переляканого раптом кота надзвичайно складно: може не допомогти ні шлейка, ні повідок.

На відміну від собак, коти не мають такого ж бажання спілкування з іншими тваринами, але їм подобається нюхати і досліджувати своє оточення. Також коти ведуть себе не так, як собаки на повідку. Замість того, щоб віддавати команди, такі як сидіти чи бігти, ви, як правило, на прогулянці слідкуєте за котами, коли вони блукають.

Прогулянки слід робити недовгими. Замість доступу на вулицю, RSPCA рекомендує надати вашій кішці захищений від котів чи собак вольєр чи закритий двір із огородженням. Це дозволяє вашій кішці насолоджуватися свіжим повітрям в безпечній обстановці, без ризиків, пов'язаних з вигулом кішки на повідку.

Джерело: https://kb.rspca.org.au/kno…/should-i-walk-my-cat-on-a-lead/

P.S. Щодо мого особистого досвіду догляду за котом Гаутамою, якого ми взяли свого часу з вулиці ще кошеням. Приблизно по досягненню одного року він став стабільно проявляти агресію: кусатися без упину, кидатися на ноги, тощо. Вичитав, що це може бути через незадоволене бажання фізичної активності та нудьгу. Але в місті все одно не став вигулювати, бо авторитетні джерела цього не радять. А от нещодавно ми опинилися в селі й тут ми його виводимо на газон біля будинку. Навколо немає інших котів чи собак, він обнюхує все навколо і ми ідемо додому, прогулянка триває 15 хвилин на день. Кусатися та кидатися на ноги повністю (цілком і абсолютно) перестав, навпаки – частіше проявляє ніжності, як коли ще був кошеням. Але зауважте, повторювати мій досвід не потрібно, треба розуміти всі ризики, пильнувати і найкраще – це тримати вдома та забезпечити йому активності в закритому приміщення або вольєрі на вулиці.

Діліться своїм досвідом і думками в коментарях, але прохання: без образ і з повагою до інших думок.