Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Україна увійшла до  Woman in nucler. Це міжнародна організація у галузі ядерної енергетики та технологій

Україна увійшла до  Woman in nucler. Це міжнародна організація у галузі ядерної енергетики та технологій

3 хв на прочитання30 Листопада 2020, 16:36 1051
Поділитись:

27 листопада відбулася велика подія для України. Ми стали частиною всесвітньої організації Woman in nucler. Це міжнародна організація жінок та чоловіків, які працюють у галузі ядерної енергетики та технологій.

Наше бачення спрямоване на позиціювання України щодо майбутнього ядерної енергетики та технологій шляхом прогресу залучення жінок та підтримка гендерного балансу в усіх ланках галузі.

ЗАВДАННЯМИ WIN Є:

  • формування культури безпеки ядерної енергетики та технологій, в якій жінки та чоловіки досягають успіху;
  • створення можливостей  професійного розвитку та створення мереж для просування по службі;
  • поглиблення розуміння та усвідомлення цінності ядерної енергетики та технологій.

WIN Ukraine є філією організації "Жінки в ядерній галузі" (WiN Global), яка  складається з тисячі членів у понад 100 країнах  світу.

Ядерна енергетика є надійним, чистим та передбачуваним джерелом електроенергії, яке сьогодні може задовольнити потреби економіки, довкілля та національної безпеки України.

Попри те, що сьогодення вважається не ідеальним часом для розвитку рівня ядерної енергетики, але є шлях для нової хвилі інновацій, які можуть повністю перетворити енергетичний сектор та відкрити нову еру для ядерної енергетики. Окрім підвищення економіки, ефективності та гнучкості, передові технології можуть відкрити нові ринки для задоволення зростаючого попиту на тепло та водень і навіть на медичні ізотопи.

Ось чому світ щодня працює, щоб підтримати промисловість та винахідників технологій, що змінюють та удосконалюють технологічні рішення в ядерній сфері.

НОВІ КЛАСИ ВДОСКОНАЛЕНИХ РЕАКТОРІВ

США розробляють передові вдосконалені конструкції реакторів, які мають безпрецедентну універсальність, можуть поєднуватися з відновлюваними джерелами енергії, коштують набагато дешевше, спалюють відходи як енергетичний ресурс.

Яскравим прикладом є вдосконалений малий модульний реактор (SMR) NuScale Power.

Безпека його охолоджувальної системи – це вдосконалення, що, по суті, робить реактор безпечним без будь-яких дій, необхідних оператору для безпечного вимкнення реактора.

Зараз проєкт розглядається Комісією з ядерного регулювання (NRC) і планується, що він стане першим передовим комерційним у світі до 2026 року.

Це також один із найкращих шансів конкурувати на світовому ринку з такими країнами як Китай, Росія та Південна Корея.

Міністерство енергетики США (DOE) виділило 40 мільйонів доларів на підтримку проєкту NuScale, щоб Америка стала світовим лідером у впровадженні даних видів реакторів.

Підривні інновації не зупиняються лише на вдосконалених конструкціях реакторів.

Ми кардинально змінюємо спосіб створення цих технологій завдяки вдосконаленому виробництву.

Так, сьогодні впроваджуються проєкт BWX Technologies та Національної лабораторії Oak Ridge (ORNL) з розробки різних ядерних компонентів за допомогою виробництва – процесу, відомого як 3D-друк.

Оскільки нові вдосконалені реактори з’являються в мережі, розробляються нові види палива, які можуть працювати ефективніше при більш високих температурах.

X-energy вже подало заявку на ліцензування виробництво палива TRISO-X.

ПАЛИВО, ЩО ПЕРЕНОСИТЬ АВАРІЇ

Нарешті Глобальне ядерне паливо (GNF) General Electric, Framatome та Westinghouse працюють в напряму виведення на ринок протягом наступних 10 років нового палива, стійкого до аварій.

Ці нові технології ще більше підвищать безпеку та ефективність використання ядерного палива для поточного парку реакторів.

Тепер Глобальне ядерне паливо випробовує дві версії своїх матеріалів у реакторі Грузії, де у 2019 році розмістили свинцеві випробувальні вузли з паливом.

На передовій із розвитку інновації стоїть також Атом в космічній галузі. Більша частина світу впевнена, що підкорити галактику та космічний простір без мирного атому не під силу, тому розвиток атомної енергії переходить в інший вимір.