Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Тупість, дурість, чи злий умисел? Екоцид українців владою. Що робити?

Тупість, дурість, чи злий умисел? Екоцид українців владою. Що робити?

4 хв на прочитання19 Квітня 2020, 15:04 999
Поділитись:

Піщані бурі, смог, забруднені землі сміттєзвалищами, непридатна для пиття вода, вирубані ліси, знищене біорізноманіття. Пустелі замість чорноземів. 

Киян та загалом українців все це очікує ВЖЕ найближчими роками. 

Ми це здобули не вчора, і не позавчора. Це наслідок непослідовної та неповноцінної  екологічної складової в державній політиці минулих 2х десятиліть. 

Ситуацію потрібно системно виправляти. Але держава робить все гірше і гірше. 

Хто в нас відповідає за екологічну політику?

  • Комітет екологічної політики Верховної Ради з вересня минулого року попри великі очікування не спромігся оперативно прийняти пакет законів з управління відходами, які фактично були готові та відповідали євродирективам. Сумна доля спіткала законопроект про екологічний контроль, розроблений експертами - він завис, навіть не отримавши позитивного рішення комітету. Вже зараз можна зробити висновок, що Екокомітет ВРУ паралізований. У ньому немає лідерства з захисту інтересів довкілля, а є намагання "задовольнити усіх" шляхом проведення численних круглих столів, робочих груп, що орієнтовані на процес, а не на результат. Від цього радіють бізнес-групи, а страждає довкілля на громадяни. 
  • Мінекоенерго. Очолюване тимчасовою керівницею в статусі В.О. Гібрид та монстр. Адже минулого року влада приєднала до далеко не ефективного Мінприроди величезну та проблемну сферу енергетики. Як результат - минулого року відомство очолив "енергетик" Оржель, який всю осінь займався газовими контрактами з Росією, а буквально вчора Уряд призначив в.о. пані Буславець, яка пріоритетом діяльності назвала вирішення проблем енергетики. Громадськість попереджала тодішній Уряд та Верховну Раду минулого року про такі наслідки, але ми не були почуті. Енергетика повністю відсунула проблематику довкілля на далекий задній план. На додаток Уряд значно скоротив фінансування природоохоронних заходів в змінах до бюджету. 
  • Держекоінспекція. Тимчасовий очільник  в статусі В.О. Єгор Фірсов з командою намагаються реанімувати орган, який був у повному занепаді. Їм бракує повноважень, коштів та обладнання. Їм бракує нового закону про екологічний контроль, щоб змінити підходи. 
  • Агентство з управління зоною відчуження. Тимчасовий очільник в статусі В.О. Величезний пласт складних невирішених проблем. 
  • Держлісагентство - чи не єдиний орган в цій сфері, який отримав в січні повноцінне керівництво. Галузь в глибокій кризі, потребує системного і комплексного реформування. 
  • Держводагентство - Голову минулий Уряд звільнив, очолюється першим заступником. Інший заступник під підозрою в отриманні хабара. 
  • Держгеонадра - нафта, газ та корисні копалини мають на щастя професійне керівництво та інституційно розвиваються, що загрожує зокрема інтересам довкілля. 
  • Регіональна екологічна політика була вбита ще Януковичем, який перетворив територіальні управління Мінприроди в слабкі департаменти екології при обласних державних адміністраціях. В результаті за питання довкілля в областях відповідають по декілька людей з мізерними зарплатами.  

З вище наведеного можна зробити висновок, що надскладна та проблемна екологічна політика в Україні заведена в системну кризу. 

Жахає те, що у влади немає усвідомлення цього. Від слова взагалі. Кожне наступне рішення про це свідчить. Дії та бездіяльність спрямовуються на наближення нас до екологічної катастрофи. 

Що слід зробити?

  • Екологічний комітет ВРУ повинен нарешті зрозуміти, що він не дискусійний майданчик. Почати ставити пріоритети довкілля на перше місце. Рухатись в ключі євроінтеграції, дослухатись до експертів-природозахисників, а не до лобістів. 
  • Уряд повинен відновити незалежність Мінприроди, відділивши від нього енергетику в окреме відомство. Призначити очільником відомства професійну та віддану інтересам довкілля людину з командою заступників. 
  • Уряд повинен оперативно та якісно підібрати керівників агентств. Кожне відомство відповідає за критичні для України галузі. Зволікання - це злочинна бездіяльність.

Більше про необхідність роз'єднання міністерств - https://www.prostir.ua/?news=vymoha-hromadskosti-schodo-stvorennya-samostijnoho-ministerstva-zahystu-dovkillya 

Більше з GreenPost
Китай створив суперпідсилювач вакцини від раку та COVID-19
Китай розробив найпотужніший у світі підсилювач вакцин проти раку та вірусів
1 хв на прочитання17 хвилин тому
Генетична загадка чорнобильських собак: нове дослідження ставить під сумнів роль мутацій. Фото: arranmt/Shutterstock.com
Генетична унікальність собак Чорнобиля: теорія прискорених мутацій
3 хв на прочитання49 хвилин тому
Квітневий сніг у Києві 10 квітня 2025: Погодні умови, наслідки та прогноз. Фото: Главком
Аномальний квітневий сніг у Києві: столицю накрила зимова погода, але весна попереду
2 хв на прочитаннягодина тому
День банана: Користь та приховані ризики – чому не варто їсти багато бананів
Солодкий, жовтий, небезпечний? День банана та причини обмежити його споживання
3 хв на прочитання2 години тому
Фініш ретрограду: Венера знову на прямій
3 хв на прочитання3 години тому
Картопля, запечена з шинкою та сирно-гірчичним соусом бешамель
2 хв на прочитання4 години тому
Унікальна погодна обсерваторія — під загрозою закриття: чим може обернутися ініціатива Трампа
7 хв на прочитання5 годин тому
Мшанка шилоподібна — ідеальна альтернатива газону для вашого саду (ФОТО)
2 хв на прочитання10 годин тому