Догори
Дати відгук

СОР26 Глазго

3 хв на прочитання09 Листопада 2021, 14:39 352
Поділитись:

На СОР я вперше й абсолютно в захваті. Це неймовірного масштабу конференція. Два тижні фактично нон-стоп перемовин про клімат. Делегації працюють цілодобово. Переговори ведуть у двосторонньому форматі, всередині регіональних груп і між регіональними групами. Зустрічаються на офіційних панелях, за кавою та на неформальних сайд-івентах. Національні павільйони країн — це теж спосіб заявити свою позицію та наочно продемонструвати проблеми, до яких призвели зміни клімату для кожної країни.

Перші два дні виступають глави держав. Тут лунають заклики до дій і озвучуються колосальні фінансові обіцянки розміром у десятки трильйонів доларів.

Далі — перший раунд урядових перемовин. Тут обговорюють деталі: кому скільки грошей треба та на що, і хто ті гроші даватиме та як.

Те, що не можуть озвучити урядовці, говорять громадські організації. ГО тут діляться на бізнес-ГО, екологічні ГО, місцеві ГО, ГО корінних народів, профспілки, аграрні союзи.

Між двома тижнями є один вихідний. Неділя — це день тиші для всіх, крім парламентарів. Як раз на екватор СОРів припадає зустріч членів Міжпарламентського союзу (МПС) — найстарішої парламентської організації у світі. Парламентарі зі 179 країн обговорюють протягом цілого дня кліматичні законодавчі ініціативи та діляться досвідом. У результаті з‘являються рекомендації парламентам щодо кліматичного порядку денного.

Другий тиждень стартує другим раундом урядових переговорів. Знову активуються глави урядів. Знову лунають промови та знову зачиняються на багато годин двері переговорних. Призначати зустрічі на 02:00 чи 06:00 тут норма. А як же інакше, якщо без домовленостей поїхати з СОР не варіант?

Цього року Україна одна з небагатьох країн, яка приїхала на СОР з оновленим національно-визначеним внеском зі скорочення викидів парникових газів. Понад те, наша обіцянка протягом наступних 10 років скоротити викиди на 65 % від рівня 1990 р вважається однією з найбільш амбітних на цьому СОР.

Питання тільки в тому, як нам це зробити? І за які гроші?

Експерти оцінили, що український НВВ2 потребує інвестиції розміром у €102 млрд протягом наступних 10 років. Це по €10 млрд на рік.

Завдання нашої делегації протягом цього тижня зафіксувати фінансову підтримку на наш НВВ. Це доступ до глобального зеленого фонду та інших зелених фінансів.

Це також домовленості про майбутні внески від наших партнерів у державний кліматичний фонд і фонд справедливої трансформації вугільних регіонів, які створюються. Такі перспективи обговорюються з американською, британською та німецькою сторонами.

Ще протягом цього тижня критично важливо відбити чергову спробу Росії привласнити український Крим. Цього разу через кліматичні документи.

Дивно, що секретаріат кліматичної конвенції прийняв звіт РФ, де вони звітують про викиди парникових газів у Криму як про свою територію. Це абсолютно суперечить усім Резолюціям Генеральної Асамблеї ООН і Ради Безпеки ООН, які чітко визнають що Крим — це територія України.

З цього приводу будемо спілкуватись із секретарем Конвенції та Президентом СОР26.

Тож побажайте нам успіхів і слідкуйте далі за новинами з полів СОР26 на Глазгівщині.

Більше з GreenPost
Як знизити рівень стресу: радить дієтолог
3 хв на прочитання5 годин тому
Фото:
Українська правда. Життя
Чому знежирені молочні продукти шкодять здоров'ю – пояснення дієтолога
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Uley
На Миколаївщині вчителька-бджолярка відновлює рідкісну породу бджіл
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Hype.tech
Навіщо нам спати: 10 цікавих фактів про сон у День любителів поспати
5 хв на прочитанняВчора
Обіцяють найбільший вертеп у Європі: у Києві на Софіївській площі змонтували аркас ялинки, яка відкриється 19 грудня різдвяним дійством
1 хв на прочитанняВчора
Закон про 1000 грн за вакцинацію підписав голова Верховної Ради та направив його Зеленському
1 хв на прочитанняВчора
Коли у Києві розпочнуться зимові канікули – пояснення влади
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині будують «острови птахів» для гніздування — зупинка для понад 50 тис. пернатих
3 хв на прочитанняВчора