Догори
Дати відгук

СОР26 Глазго

3 хв на прочитання09 Листопада 2021, 14:39 1197
Поділитись:

На СОР я вперше й абсолютно в захваті. Це неймовірного масштабу конференція. Два тижні фактично нон-стоп перемовин про клімат. Делегації працюють цілодобово. Переговори ведуть у двосторонньому форматі, всередині регіональних груп і між регіональними групами. Зустрічаються на офіційних панелях, за кавою та на неформальних сайд-івентах. Національні павільйони країн — це теж спосіб заявити свою позицію та наочно продемонструвати проблеми, до яких призвели зміни клімату для кожної країни.

Перші два дні виступають глави держав. Тут лунають заклики до дій і озвучуються колосальні фінансові обіцянки розміром у десятки трильйонів доларів.

Далі — перший раунд урядових перемовин. Тут обговорюють деталі: кому скільки грошей треба та на що, і хто ті гроші даватиме та як.

Те, що не можуть озвучити урядовці, говорять громадські організації. ГО тут діляться на бізнес-ГО, екологічні ГО, місцеві ГО, ГО корінних народів, профспілки, аграрні союзи.

Між двома тижнями є один вихідний. Неділя — це день тиші для всіх, крім парламентарів. Як раз на екватор СОРів припадає зустріч членів Міжпарламентського союзу (МПС) — найстарішої парламентської організації у світі. Парламентарі зі 179 країн обговорюють протягом цілого дня кліматичні законодавчі ініціативи та діляться досвідом. У результаті з‘являються рекомендації парламентам щодо кліматичного порядку денного.

Другий тиждень стартує другим раундом урядових переговорів. Знову активуються глави урядів. Знову лунають промови та знову зачиняються на багато годин двері переговорних. Призначати зустрічі на 02:00 чи 06:00 тут норма. А як же інакше, якщо без домовленостей поїхати з СОР не варіант?

Цього року Україна одна з небагатьох країн, яка приїхала на СОР з оновленим національно-визначеним внеском зі скорочення викидів парникових газів. Понад те, наша обіцянка протягом наступних 10 років скоротити викиди на 65 % від рівня 1990 р вважається однією з найбільш амбітних на цьому СОР.

Питання тільки в тому, як нам це зробити? І за які гроші?

Експерти оцінили, що український НВВ2 потребує інвестиції розміром у €102 млрд протягом наступних 10 років. Це по €10 млрд на рік.

Завдання нашої делегації протягом цього тижня зафіксувати фінансову підтримку на наш НВВ. Це доступ до глобального зеленого фонду та інших зелених фінансів.

Це також домовленості про майбутні внески від наших партнерів у державний кліматичний фонд і фонд справедливої трансформації вугільних регіонів, які створюються. Такі перспективи обговорюються з американською, британською та німецькою сторонами.

Ще протягом цього тижня критично важливо відбити чергову спробу Росії привласнити український Крим. Цього разу через кліматичні документи.

Дивно, що секретаріат кліматичної конвенції прийняв звіт РФ, де вони звітують про викиди парникових газів у Криму як про свою територію. Це абсолютно суперечить усім Резолюціям Генеральної Асамблеї ООН і Ради Безпеки ООН, які чітко визнають що Крим — це територія України.

З цього приводу будемо спілкуватись із секретарем Конвенції та Президентом СОР26.

Тож побажайте нам успіхів і слідкуйте далі за новинами з полів СОР26 на Глазгівщині.

Більше з GreenPost
Зображення: Robert Lea (створено за допомогою Canva)
Вогонь для Овна, мудрість для Козерога: гороскоп на 07.07 для всіх знаків зодіаку
2 хв на прочитання13 хвилин тому
БЕБ викрило директорку на несплаті 9 млн грн податків при постачанні для Нацгвардії
Постачала продукти Нацгвардії та не сплатила 9 млн грн податків — директорці компанії оголосили підозру
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Майже 900 тисяч гривень: на Одещині засудили трьох браконьєрів за незаконний вилов риби
1 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Майже 900 тисяч гривень: на Одещині засудили трьох браконьєрів за незаконний вилов риби
1 хв на прочитання3 години тому
Львівські акробати виграли Кубок світу, здобувши третє золото поспіль
1 хв на прочитання4 години тому
Чи буде в Україні 4-денний робочий тиждень? Відповідь голови фінансового комітету Ради
1 хв на прочитання6 годин тому
Жнива-2025: українські аграрії наближаються до першого мільйона тонн зерна
1 хв на прочитання7 годин тому
Уран і Венера в Близнюках змінюють наше літо і світосприйняття
3 хв на прочитання8 годин тому