Догори
Дати відгук

Рожеві фламінго полюбили НПП «Тузлівські лимани»

2 хв на прочитання07 Жовтня 2021, 10:49 679
Поділитись:

Групою фахівців нацпарку машиною сьогодні прямуємо фіксувати правопорушення на піщаному пересипу Тузлівських лиманів. І, я, майже цілий місяць мандруючи територією нацпарку, мріяв побачити в нашому парку фламінго. Вдалі, через вікно машини, без бінокля, бачу рожеву групку птахів. Одразу подумав що рожеві пелікани, а потім… Ні, вони вже відлетіли. А хто? І одразу. О це так знахідка — це ж рожеві фламінго! Вони були не близько — метрів 300. А вітер дуже сильний, до того ж знімати квадрокоптером в цієї зоні не можна, тож і політ квадрика блокують. Але фотки все ж вдалося зробити, хоча і не дуже якісні. Я особисто вперше бачив зграю в кількості 65 птахів, і, що важливо, — це було в моєму улюбленому національному природному парку.

Відомо, що на початку вересня в НПП «Тузлівські лимани» Дмитро Комаровський зареєстрував першу зграю рожевих фламінго. Тоді багато туристів, особливо бедвотчерів, приїхало до нас у нацпарк спостерігати за ними. Але не всім вдалося їх знайти. Вони мандрували різними мілинами лиманів. І ось сьогодні я, разом з Іриною Вихристюк та Андрієм Балуєвим спостерігали на лимані Бурнас, неподалік від села Тузли 65 птахів. Вони кочували мілинами у пошуках їжі. Тож, якщо хтось мріяв побачити це диво природи наших лиманів, будь ласка, можете їхати та шукати їх у бінокль на лимані Бурнас. Може комусь і повезе.

А ми будемо сподіватися, що рожеві фламінго скоро загніздяться в нашому нацпарку. Тільки потрібно підготувати їм специфічні острови.

В Україні фламінго — рідкісний залітний птах, можливі випадки гніздування якого спостерігалось вперше в 2017 році в районі Сиваша. Перелітний, кочівний і частково осілий вид, фламінго поширений у Європі, Азії й Африці. Фламінго потребує особливих екологічних умов, гніздиться на великих мулистих площах поблизу неглибоких солоних водойм, які мають острівці, де спокійно та багато ракоподібних. Живляться фламінго дрібними ракоподібними, молюсками, личинками мух, одноклітинними водоростями, насінням деяких рослин.

Під час міграцій потрібна охорона від знищення мисливцями та екологічно несвідомими людьми, охорона водойм, і кормової бази потрібної для цього виду. Фламінго охороняється Угодою про афро-євразійських мігруючих птахів, Бонською і Бернської конвенцією, а також Директивою Європейського союзу про охорону диких птахів.

Більше з GreenPost
"Кашель кашлю - рознь!" Чому відповідальні педіатри ніколи не лікують кашель онлайн
2 хв на прочитання11 хвилин тому
Як знизити аутоімунні реакції: осінні рекомендації від дієтолога
3 хв на прочитання6 годин тому
Фото:
UkrMedia
Раз, двічі, тричі: чому вночі ми бігаємо в туалет – пояснює лікар
2 хв на прочитанняВчора
Фото:
ЕТНОХАТА
На Чернігівщині бджоляр робить косметику з меду, крем-мед і питний мед
1 хв на прочитанняВчора
«Жодних сертифікатів, жодної дискримінації»: у Києві продовжує працювати ресторан, котрий не дотримуються карантинних обмежень
3 хв на прочитанняВчора
У Миколаєві у лікарні із коронавірусними хворими закінчився кисень
2 хв на прочитанняВчора
Чому, вилікувавши алергію, можна уникнути лікування туберкульозу
2 хв на прочитанняВчора
Жителі Лівого берега Києва можуть залишитись без тепла – названо причину
3 хв на прочитанняВчора