Замість річок — пустелі: Бразилія зіткнулася з найсильнішою посухою в історії — ось як це виглядає
Кава вже дорожчає.
Найсильніша посуха призвела до різкого падіння рівня води у долині Амазонки. Нині він найнижчий в історії. У деяких випадках навіть пересохли річища, які колись були судноплавними. За даними бразильського центру з моніторингу стихійних лих, посуха, що триває майже півроку, зачепила дві третини країни — площу, рівну за розміром Індії. Це найкатастрофічніше таке явище за історію спостережень країни з 1950 року. І навіть найпотужніша злива, яка нещодавно пройшла на атлантичному узбережжі країни, не покращила ситуацію в центральній частині Бразилії. «Дзеркало» показує, як страшно виглядають наслідки цієї найсильнішої посухи.
Найбільша прісноводна річка у світі Амазонка, її притока Ріу-Негру та кілька інших водних артерій регіону обміліли чи частково пересохли, що заважає доставляти продукти та товари населенню у низці регіонів. Бразильська група портових терміналів Amport повідомила, що транспортування зерна водним шляхом Тапажос призупинено через посуху. Він з'єднує центральні та північні регіони Бразилії та є ключовим коридором для транспортування зерна із сільськогосподарських штатів до портів Амазонії.
Крім цього, посуха вже вплинула на майбутні врожаї цукрової тростини та кави у 2025–2026 роках. Усе це вже призводить до підвищення цін на товари на світових ринках.
Екологи пов'язують рекордну посуху зі зміною клімату.
«Зміна клімату більше не є чимось, про що можна турбуватися в майбутньому через десять чи двадцять років. Вона вже настала — і настала зі значно більшою силою, ніж ми очікували», — вважає представник місцевого Greenpeace Ромуло Батіста.
Більше новин читайте на GreenPost.