З якими проблемами стикаються хворі на туберкульоз в Україні

2 мин на прочтение24 Марта 2021, 20:40
Хворі на туберкульоз потерпають від насмішок та стигматизації з боку супільства

Українці, які недужі на сухоти, не можуть вчасно отримати медичну допомогу та страждають через стигматизацію.

Українці, які хворіють на туберкульоз, часто не мають доступу до повноцінного лікування та стають жертвами цькування. Про проблеми хворих на цю недугу 24 березня у Всесвітній день боротьби з туберкульозом розповіли спікери онлайн-брифінгу, організованого ЦГЗУ.

Голова БО «TBpeopleUkraine» Ольга Клименко наголосила на тому, що пацієнти з туберкульозом потребують не тільки медичного супроводу, а й соціального.

"Перешкодами для ефективного подолання туберкульозу залишаються високий рівень стигматизації та ізольованість пацієнтів. Гідне ставлення до людей, які мають туберкульоз, як з боку медиків, так і з боку суспільства здатне посилити боротьбу з епідемією", - сказала  Клименко.

За її словами ще одна проблема - це відсутність зацікавленості державних організацій у реабілітації пацієнтів із туберкульозом. В Україні ключову роль у соціальному супроводі пацієнтів продовжують відігравати неурядові організації. 

Свої складнощі для українців, хворих на сухоти викликала й епідемія коронавірусу. За словами генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Романа Родини, минулоріч в Україні виявили на 30% менше активних випадків туберкульозу, ніж у 2019 році. Але пов'язано це не з тим, що епідемія сухот в Україні пішла на спад. Через пандемію коронавірусу українці стали менше звертатися за медичною допомогою. Хтось не хоче зайвий раз йти до лікарні, а хтось не може отримати потрібну допомогу через надмірне навантаження на медиків.

Як ми писали раніше, у Нацслужбі здоров'я назвали суму, яку виділять з бюджету на лікування кожного хворого на туберкульоз.  Очільник МОЗ уже підписав меморандум з американською організацією USAID про співпрацю у протидії туберкульозу. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: