Науковці оцінили глобальну поширеність недостатнього споживання вітамінів і мікроелементів та виявили прогалини в поживних речовинах у певних демографічних групах і країнах. Виявилося, що понад 5 млрд осіб не споживають достатньо йоду (68 % населення світу), вітаміну E (67 %) та кальцію (66 %). Понад 4 млрд осіб одержують недостатньо заліза (65 %), рибофлавіну (55 %), фолієвої кислоти (54 %) та вітаміну C (53 %). Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.
Фахівці з Управління глобальної продовольчої безпеки та Каліфорнійського університету зазначили, що в межах однієї країни та вікових груп розрахункове недостатнє споживання йоду, вітаміну B12, заліза та селену виявилося вищим для жінок, а магнію, вітамінів B6, С та А, цинку, тіаміну та ніацину частіше зустрічалося у чоловіків.
Під час роботи науковці використали новий підхід до оцінки споживання мікронутрієнтів, який враховує форму розподілу споживання поживних речовин населенням і ґрунтується на даних про споживання їжі з 31 країни. Використовуючи узгоджений набір вікових і гендерних потреб у поживних речовинах, науковці потім застосували ці розподіли до загальнодоступних даних із Глобальної бази даних щодо харчування для 34 віково-статевих груп зі 185 країн, щоб оцінити поширеність недостатнього споживання поживних речовин для 99,3 % населення світу.
У результаті з’ясувалося, що в Індії розрахункове недостатнє споживання рибофлавіну, фолієвої кислоти, вітамінів B6 та B12 виявилося особливо високим. У Мадагаскарі та Демократичній Республіці Конго найчастіше виявляли недостатнє споживання ніацину. Знижене споживання кальцію виявилося найвищим у країнах Південної Азії, Африки на південь від Сахари, а також у Східній Азії та Тихоокеанському регіоні.
Більше новин читайте на GreenPost.