Вживати заходів потрібно заздалегідь: гінеколог радить, як вирішити проблему ПМС та болісної менструації

3 мин на прочтение27 Ноября 2023, 20:12
Фото ілюстративне

Тактика однаково застосовна і до дівчат-підлітків, і до жінок із солідним менструальним стажем.

Багато жінок щомісяця на кілька днів буквально випадають із життя через болючі менструації. Буває так, що таблетки не допомагають — справа доходить до «швидкої». Здається, що жінка може в цей період — тільки лежати в чеканні, що місячне закінчаться. Що робити в такій ситуації? Про це розповідає дитячий гінеколог Оксана Іванишкіна-Кудіна.

Дисменорея, або хворобливі менструації, які істотно впливають на соціальну активність жінки, порушуючи на якийсь час звичний спосіб життя, — нерідка патологія в гінекологічній практиці. Проте треба розуміти, що передменструальний синдром — це гормонально-залежний стан.

Переважна більшість дівчат і жінок репродуктивного віку відчувають ниючі, тягнучі, спазмуючі болі внизу живота і відчуття загального нездужання за 1-2 дні до початку менструації та перші кілька днів після.

Інтенсивність цих відчуттів може бути різною: хтось відзначає ледь помітний дискомфорт, але є й такі, хто повною мірою переживає все різноманіття симптомів дисменореї: сильні болі внизу живота, нудоту і блювоту, слабкість і запаморочення, можливо, навіть із підвищенням температури. Звісно, перебувати у такому стані кілька днів на місяць важко. Але це не потрібно. Дисменорею можна успішно контролювати правильно підібраною терапією. Не обов'язково йдеться про таблетки чи тільки про них.

Коригувати та профілактувати болі при місячних можна різними способами:

За необхідності, звісно, призначаються і лікарські препарати, зокрема нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ).

В ідеалі підібрати відповідну медикаментозну терапію, визначити схему та тривалість прийому повинен лікар-гінеколог.

Але тут є нюанс. Найпоширенішою помилкою у дівчат і жінок є те, що знеболюючий препарат потрібно пити тоді, коли біль стає нестерпним. Але саме так робити при хворобливих менструаціях найчастіше марно.

Правильним буде випити знеболювальний засіб фактично при появі перших дискомфортних відчуттів, на старті болю, не чекаючи наростання. Потім приймати препарат згідно з інструкцією чи рекомендаціями лікаря.

Іншими словами, починати боротися з болем потрібно ще до його появи. У більшості випадків це достатній захід, аби забути про існування хворобливих місячних.

Така тактика однаково застосовна і до дівчат-підлітків, і до жінок із солідним менструальним стажем.

Якщо НПЗЗ навіть за правильного їх прийому не зупиняють біль, лікар розгляне інші варіанти методів лікування дисменореї. Або призначить додаткове обстеження для виключення ендометріозу й інших гінекологічних патологій, які можуть бути причиною болю під час менструації.

Тимчасом ні в якому разі не робіть цього під час менструації: список може здивувати.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: