Вверх
Дать отзыв

Українці створили матеріали, до яких не можуть «причепитися» віруси грипу, стафілококу, аденовірусу

До вибору теми проєкту команду підштовхнула пандемія.

2 мин на прочтение01 Сентября 2021, 13:16
Пандемія Пандемія
Поделиться:

Науковці створили матеріали, вироби з яких мають противірусну та антимікробну дію. Меблі чи прилади можуть використовуватися у потязі, літаку, ракеті, медичному закладі, а полиця — у будь-якому магазині чи на продуктовому складі.

Створити матеріали для таких виробів і технології їх друку на 3D принтері вирішили вчені декількох науково-дослідних установ НАН і НАМН. У 2020 році проєкт «Розробка нанокомпозитних полімерних біоматеріалів з ефективною противірусною та антимікробною дією і технології 3D друку виробів з них» переміг у конкурсі «Наука для безпеки людини і суспільства» Національного фонду досліджень України і отримав грантове фінансування в розмірі понад 9 мільйонів гривень, повідомляють у Національному фонді досліджень України.

Науковий керівник проєкту, завідувач відділу зварювання пластмас Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України Максим Юрженко зазначив, що до вибору теми проєкту його команду підштовхнула пандемія, адже як би швидко не розвивалися технології, зокрема, фармацевтичні, людство залишається дуже вразливим до інфекційних захворювань.

Як пояснили науковці, нові полімерні композитні наноматеріали повинні мати високу антимікробну та противірусну активність до низки патогенних мікроорганізмів і вірусів. На основі цих матеріалів створюються полімерні нитки (філаменти), а потім, за технологією 3D друку, виготовляються найрізноманітніші вироби.

«Результати комплексних досліджень (зокрема мікробіологічні та цитологічні) і нових наноматеріалів, і  3D виробів з них, показали, що ми досягли цілі проєкту — отримали вироби з антимікробною та противірусною активністю до, наприклад, бактерій золотистого стафілококу, вірусів грипу H1N1 та аденовірусу, —  зазначив  Максим Юрженко.Хотіли б протестувати наші вироби і на здатність запобігати поширенню коронавірусу, але, на жаль, в Україні немає лабораторій з потрібним рівнем захисту від цього вірусу».

Дослідник переконаний, що розроблені наноматеріали й технології зацікавлять підприємства медичної та харчової галузей, будівельну промисловість і навіть авіа- та ракетобудування.

Нагадаємо, дослідники вважають, що наслідками дистанційної роботи  є депресія, хвороби горла, збій біоритмів.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.