Український фотограф показав Прип'ять у 35-ті роковини аварії на ЧАЕС (фото)
У покинутому місті сучасні настінні малюнки межують із вітражами часів СРСР.
Покинуті дитячі іграшки та заржавіла техніка поруч із яскравими муралами та «чортовим» колесом. Такою Прип'ять у 35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС побачив фотограф Олександр Хоменко.
Світлини після своєї поїздки в зону відчуження він опублікував на особистій Facbook-сторінці.
На світлинах видно, як епоха СРСР за кілька десятків років тісно переплелася із сучасністю.
Так, простір біля готелю «Полісся» прикрасили панорамами чорнобильських краєвидів. Тут і церква, і об’єкт «Укриття». А на їхньому фоні — різноманітні тварини, які б, теоретично, могли оселитися в цій екосистемі.
Це — проєкт «Чорнобиль.Ковчег» фотографа Дениса Копилова. Він спробував уявити та реалізувати в зображенні думку про можливість заселення покинутих територій Зони відчуження найрізноманітнішими тваринами планети.
Сусідство історії та реальності також видно на світлині, яка зроблена на центральній площі покинутого міста. Там на фасаді радянської будівлі намальоване сучасне кольорове графіті з ведмедями та стоїть біо-туалет.
На іншому фото поблизу покинутої адміністративної будівлі фотограф зафільмував дерев'яну фігурку солдата, на якій ще збереглася синя фарба.
А в іншому місці йому вдалося натрапити на залишки радянських вітражів.
На вулиці Дружби народів на території медико-санітарної частини № 26 можна побачити купу поржавілих ліжечок для новонароджених. Вони розташовані на подвір'ї пологового будинку. Невідомо, чи винесли їх на вулицю ліквідатори, чи колись приготували «на метал» мародери.
Крім цього, у ЧЗВ часто можна натрапити на радянські іграшки. Деякі з них автентичні. Але більшість приносять туристи та нелегальні відвідувачі зони, аби зробити атмосферні фото.
Як ми писали раніше, у Прип'яті запалили 35 свічок, а зараз триває онлайн-дискусія «Чорнобиль. 35 років».