Вверх
Дать отзыв

Український фермер вирощує гриби вартістю 400 євро за 100 грамів

З одного гектара грибної плантації збирають до 15 кілограмів трюфелів.

1 мин на прочтение09 Октября 2021, 16:34
Поделиться:

Гриби бувають не тільки печерицями і лисичками, які можна збирати в лісі чи вирощувати у спеціальних приміщеннях. Сьогодні в Україні є фермери, які активно вирощують такі екзотичні культури, як гриби трюфелі.

Наприклад, білі та чорні трюфелі вирощує Михайло Козьма з Чернівецької області, повідомляє SEEDS.

Період повернення інвестицій у такому бізнесі достатньо тривалий. Щоб отримати перший урожай грибів фермер чекав протягом п’яти років – саме за цей час з посіяних спорів виросли трюфелі. Утім, посіявши гриби один раз, урожай з ділянки можна збирати протягом 10 – 20 років. Сіють спори трюфелів між деревами (горіх, дуб, бук, ліщина). Гриби беруть з дерев корисні речовини для росту.

"Ціннішими вважаються білі трюфелі. Вартість продукту – 400 євро за 100 грамів. З одного гектара грибної плантації збирають до 15 кілограмів трюфелів. Для їх вирощування можна застосовувати штучне зрошення, адже грибам потрібно багато вологи", - розповідає чоловік.

За словами Михайла, найбільш поширений ареал білого трюфеля – Воловецький, Березнянський та частково Перечинський райони Закарпаття.

"Трюфель любить південні схили, мішані ліси і вологість – інакше гриб себе некомфортно почуватиме”, – зазначив Михайло Козьма. 

До слова, найбільший органічний кизиловий сад, який зростає у Запорізькій області, увійде до Національного Реєстру Рекордів. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.