Вверх
Дать отзыв

У Карпатах всихають заповідні ялинники в урочищі Чорний Грунь, які під захистом ЮНЕСКО

Тут діють жорсткі обмеження щодо активного втручання в природні процеси.

2 мин на прочтение07 Августа 2021, 22:14
Загальний вигляд розладів деревостанів в ур. Чорний Грунь 27.07.2021 р. Загальний вигляд розладів деревостанів в ур. Чорний Грунь 27.07.2021 р.
Поделиться:

Про всихання ялинників в урочищі Чорний Грунь, яке знаходиться в межах Карпатського біосферного заповідника,  доповів завідувач лісознавчої лабораторії Мирослав Кабаль.

За його словами, робочою групою  було проведено обстеження розладів ялинових деревостанів в урочищі Чорний Грунь. Було обстежено дві вітровальні ділянки, площею близько 2 га кожна, які утворились у гірських ялинових пралісах ще у 2017 році.

Експерти зафіксовали всихання дерев ялини по краю ділянок («крайовий ефект»), а у цілому урочищі – всихання поодиноких дерев та невеликих куртин. Це урочище розташоване у заповідній зоні КБЗ та ядровій зоні об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, де діють жорсткі обмеження щодо активного втручання в природні процеси.

За словами представників заповіднику,   малі і великі розлади деревостанів (буреломи, вітровали, пожежі, відмирання дерев тощо) є кінцевою і початковою фазою циклу розвитку пралісових екосистем. Крім того, мертва деревина відіграє важливу роль у збереженні біорізноманіття, як середовище існування багатьох видів живих організмів.

«До прикладу, робочою групою обстежено ділянку ялинових пралісів в ур. Лисичий (Трибушанське відділення КБЗ), яку залишили без жодного втручання, після бурелому і подальшого всихання дерев, які відбулись у 2008-2009 рр. Дана ділянка знаходиться в аналогічних грунтово-кліматичних умовах і тут спостерігається інтенсивне природне відновлення лісу», – зазначив Мирослав Кабаль.

Природне поновлення через 13 років після розладу деревостану в ур. Лисичий

Враховуючи все це, було прийнято рішення не проводити активного втручання у пралісові екосистеми в ур. Чорний Грунь та налагодити моніторинг природних процесів.

Нагадаємо, у Києві знайдено 400-річний дуб.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.