Індійський суддя відхилив скаргу жінки на те, що її чоловік вчинив «неприродний секс», оскільки за індійським законодавством чоловік не може примушувати дружину до сексуальних актів. Про це розповідає CNN.
Рішення, винесене минулого тижня Верховним судом штату Мадхья-Прадеш, проливає світло на правову лазівку в Індії, яка не криміналізує зґвалтування чоловіком своєї дружини, якщо вона старша 18 років, у шлюбі.
Учасники кампанії намагаються змінити закон протягом багатьох років, але кажуть, що стикаються з консерваторами, які стверджують, що втручання держави може зруйнувати традицію шлюбу в Індії.
Оскарження закону проходить через судові зали країни, а у 2022 році Високий суд Делі виніс двояке рішення з цього питання, що спонукало юристів подати апеляцію до Верховного суду країни, яка все ще чекає на розгляд.
Згідно з постановою Верховного суду штату Мадх'я-Прадеш, жінка повідомила поліції, що її чоловік прийшов до неї додому в 2019 році, невдовзі після одруження, і вчинив «неприродний секс», згідно зі статтею 377 Кримінального кодексу Індії.
Цей злочин включає в себе «статеві зносини без згоди з будь-яким чоловіком, жінкою чи твариною, що суперечать природному порядку», й історично використовувався для переслідування одностатевих пар, які займалися сексом за згодою, до того, як Верховний суд декриміналізував гомосексуальність у 2018 році.
Згідно з судовими документами, жінка стверджувала, що це відбувалося «неодноразово», і що її чоловік погрожував розлучитися з нею, якщо вона комусь про це розповість. Нарешті вона розповіла про це своїй матері, яка заохотила її подати скаргу у 2022 році, йдеться в матеріалах суду.
Чоловік оскаржив скаргу дружини в суді, а його адвокат стверджував, що будь-який «неприродний секс» між подружжям не є злочином, оскільки вони перебувають у шлюбі.
Виносячи своє рішення, суддя вказав на індійське звільнення від відповідальності за зґвалтування у шлюбі, яке не робить злочином примушування чоловіка до сексу з дружиною, що є пережитком британського правління, яке триває вже понад 70 років після здобуття незалежності.
«Коли зґвалтування включає введення пеніса в рот, уретру чи анус жінки, і якщо цей акт вчиняється з його дружиною, яка не досягла п'ятнадцятирічного віку, то згода дружини стає несуттєвою... Подружнє зґвалтування досі не визнавалося», — сказав суддя.
У 2017 році Верховний суд Індії у своєму знаковому рішенні підвищив вік шлюбної згоди з 15 до 18 років.
Ці заяви вкотре підняли питання щодо ставлення Індії до жінок, які продовжують стикатися із загрозою насильства та дискримінації в глибоко патріархальному суспільстві.
Найбільша в світі демократія з населенням 1,4 млрд людей досягла значних успіхів у прийнятті законів для кращого захисту жінок, але юристи й активісти кажуть, що її небажання криміналізувати зґвалтування в шлюбі залишає жінок без належного захисту.
Адвокат Індіра Джайсінг, яка є однією з кількох адвокатів, що борються за заборону зґвалтування у шлюбі, сказала, що «багато жінок виграють», якщо виняток буде скасовано.
Вона закликала суди розглянути це питання якнайшвидше.
«Злочин був невидимим. Сьогодні цим жінкам нікуди йти. Прискорення розгляду справи стане сигналом для всіх, що насильство над жінками має значення», — сказала вона.
За даними Національного дослідження здоров'я сім'ї 2019-2021 років, проведеного урядом Індії, 17,6 % з понад 100 000 опитаних жінок у віці 15-49 років сказали, що не можуть відмовити чоловікові, якщо не хочуть сексу, а 11 % вважають, що чоловіки мають право вдарити чи побити дружину, якщо вона відмовиться.
Жінки, які заявляють про зґвалтування в Індії, мають певні можливості для потенційного судового позову проти своїх чоловіків.
Дослідження вивчило записи трьох державних лікарень Мумбаї за період з 2008 по 2017 рік і виявило, що з 1 664 постраждалих від зґвалтувань поліція не подала жодної заяви про зґвалтування. Щонайменше 18 із цих жінок заявили в поліцію про зґвалтування в шлюбі, в тому числі 10 жінок, які стверджували, що їх зґвалтував колишній партнер або чоловік.
Чотирьом жінкам поліція прямо сказала, що вони нічого не можуть зробити, оскільки зґвалтування у шлюбі не є злочином, йдеться у звіті.
Більше новин читайте на GreenPost.