Члени родин пацієнта, у якого виявили та лабораторно підтвердили коронавірус, мають право вимагати у сімейного лікаря направлення на безкоштовний тест на антиген. Про це на брифінгу 11 січня повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
«Звертайтеся до сімейного лікарі навіть тоді, коли симптоми не схожі на «ковідні». Лікар зобов'язаний зробити тест на COVID-19: це внесли у стандарт надання допомоги у грудні. Також лікар повинен робити тест тим, хто близько контактує з хворим із коронавірусом, зокрема в родині», — сказав Степанов.
Міністр охорони здоров'я також додав, що минулого тижня в Україні зробили 160 927 тестувань методом ПЛР. За його словами, сьогодні на ранок в Україні є перехідні залишки тестувань: у Вінницькій області 160 зразків на тестування, у Дніпропетровській області — 247 зразків, у Донецькій області — 215 зразків, Харківській області — 90 зразків.
Тим часом у НСЗУ наголосили на тому, що тестування пацієнтів на ковід включили до медичної послуги на первинному рівні медичної допомоги та за амбулаторної допомоги.
З 22 грудня минулого року відбір матеріалів у хворих на ковід або підозрою на нього для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ є складовою частиною медичних послуг надавача первинної медичної допомоги.
До стандарту первинної медичної допомоги нещодавно додали скринінгове обстеження — тестування методом експрес-діагностики — швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування.
Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:
Як писав GreenPost раніше, хворим на ГРВІ потрібно робити тести на коронавірус. Якщо сімейний лікар відмовиться видавати направлення на такий тест, можна скаржитися до МОЗ.