Вверх
Дать отзыв

Попри брак води Україна збільшує потужності Київської ГЕС

Буславець вважає, що ГЕС сприяють покращенню стану довкілля

3 мин на прочтение15 Мая 2020, 14:56
Фото: uhe.gov.ua Фото: uhe.gov.ua
Поделиться:

На Київській ГАЕС у експлуатацію ввели гідроагрегат № 6. Як повідомили у «Укргідроенерго», потужність нових турбін та генератору зросла з 41,5 МВт до 46,8 МВт, а термін їх експлуатації збільшиться на 40 років.

Водночас в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець вважає, що збільшення виробництва електроенергії̈ на ГЕС і ГАЕС позитивно вплине на стан довкілля та зменшить обсяги викидів. При цьому вона визнала, що нинішній посушливий рік негативно вплинув на стан водних об’єктів.

" У нас дуже маловодний рік, гідроелектростанції працюють з пониженим навантаженням і через це ми відчуваємо нестачу маневрової потужності в нашій енергосистемі. Збільшення виробництва електроенергії̈ на ГЕС і ГАЕС здатне вирішити цю проблему, а також сприятиме покращенню екологічної ситуації та зменшення викидів", - прокоментувала  Буславець.

При цьому Європа і США поступово взагалі відмовляються від гідроелектростанцій, оскільки вони шкодять навколишньому середовищу і не приносять достатнього прибутку.

Шкоду чи користь збільшення потужностей Київської ГЕС мав би підтвердити висновок з оцінки впливу на довкілля, який українські підприємства в обов’язковому порядку мають отримувати у Мінекоенерго перед початком будівництва чи реконструкції об’єкта, аби оцінити потенційну шкоду для навколишнього природного середовища.
У Єдиному реєстрі із оцінки впливу на довкілля такий документ відсутній.

Green Post  із цього приводу вже надіслав офіційні інформаційні запити до профільного відомства. Тим паче, що в «Укргідроенерго» запевнили, що продовжать виконувати плани щодо будівництва та реконструкції на Київській ГАЕС, адже переоснащення обладнання дає змогу збільшити робочу потужність. 

"Згідно зі стратегію розвитку нашого підприємства, до 2026 року ми маємо повністю завершити реконструкцію гідроагрегатів, які є в компанії… У цьому році ми введемо після реконструкції вісім гідроагрегатів на наших ГЕС і ГАЕС, що додатково дасть енергосистемі країни 37 МВт маневруючих потужностей. Їх зараз не вистачає енергетиці", - сказав під час відкриття генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

Зараз гідроагрегат № 6 працює у тестовому режимі. У промислову експлуатацію його планують вводити 3 серпня 2020 року.  Паралельно на Київській ГАЕС розпочато роботи з реконструкції гідроагрегату №4.

Як відомо, у квітні 2019 року Уряд з ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України, яке наполягало на проведенні обов’язкової екологічної оцінки можливого проекту каскаду нових гідроелектростанцій, зупинив роботи з проектування нових ГЕС у верхів’ях Дністра.

Також Всесвітній фонд природи (WWF) неодноразово заявляв, що масштабне неконтрольоване будівництво гідроелектростанцій в Україні може призвести до екологічної катастрофи - уже зникають унікальні види риб та інших організмів, погіршується якість води.

Нагадаємо, днями депутатка Європарламенту заявила, що  Україна рухається в інший бік від «зеленого переходу»

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.