Вверх
Дать отзыв

Первісна акула мегалодон могла бути стрункішою, ніж вважалося раніше — науковці

Це може свідчити про те, що доісторична акула їла значно менше.

3 мин на прочтение22 Января 2024, 12:47
Ця ілюстрація 16-метрової акули Otodus megalodon, яка полювала від 5,4 до 2,4 млн років тому, за даними нового аналізу, є занадто кремезною і занадто короткою. Фото: J. J. Giraldo/AP/dpa Ця ілюстрація 16-метрової акули Otodus megalodon, яка полювала від 5,4 до 2,4 млн років тому, за даними нового аналізу, є занадто кремезною і занадто короткою. Фото: J. J. Giraldo/AP/dpa
Поделиться:

Гігантська доісторична акула мегалодон (Otodus megalodon) може мати менше схожості з великою білою акулою, ніж вважалося раніше. Нові дослідження показують, що доісторична акула, ймовірно, не була такою круглою і кремезною, як її сучасна родичка, як пояснює дослідницька група в журналі Palaeontologia Electronica. У минулому велику білу акулу (Carcharodon carcharias) часто використовували як модель зовнішнього вигляду мегалодона. Про це розповідає Die Zeit.

«Наша команда переглянула задокументовані скам'янілості й виявила, що мегалодон був стрункішим і, можливо, навіть довшим, ніж ми думали. Тому кращою моделлю може бути сучасна акула мако. Вона все ще була би вражаючим хижаком на вершині колишнього харчового ланцюга, але поводилася б інакше, виходячи з нового розуміння свого тіла», — сказав провідний автор Філіп Стернз із Каліфорнійського університету в Ріверсайді.

Дослідницька група використовувала комп'ютерну томографію хребців великої білої акули і дані про мегалодона з попередніх досліджень. Науковці дійшли висновку, що попередня оцінка довжини великої білої акули, яка становила максимум 15-20 м, може бути заниженою, повідомляє Стернз і його команда. Однак дослідники не надали жодних більш конкретних деталей.

Отже, стрункіше і більш витягнуте тіло може вказувати на те, що мегалодон мав також довший травний тракт. У цьому випадку травлення було би кращим, і акулі довелося б їсти менше.

«Це означає менший мисливський тиск на інших морських істот», — каже Стернз.

Мегалодон став відомим завдяки науково-фантастичним фільмам «Мег» і «Мег 2: На глибині», в яких гігантські акули випливають з глибин океанів. За даними Каліфорнійського університету, справжній мегалодон вимер 3,6 млн років тому. Наразі виявлено лише величезні зуби та кілька хребців. За словами авторів дослідження, не відомий навіть повний хребетний стовп мегалодона.

Проте робота команди Стернса виявляє кілька слабких місць у попередніх дослідженнях, каже Тімо Моріц із Німецького океанографічного музею в Штральзунді. Сам він не брав участі в дослідженні, але також вважає правдоподібним висновок про те, що мегалодон, імовірно, був стрункішим. У попередніх дослідженнях однією з головних проблем було класичне циклічне міркування.

«Якщо ви з самого початку припускаєте, що мегалодон виглядав як велика біла акула, ви, природно, прийдете до висновку, що він виглядав як велика біла акула і жив як вона», — говорить він.

Джон Хатчінсон, провідний автор дослідження мегалодона 2022 року, яке було особливо розкритиковане командою Стернза, не погоджується.

«Ми підрахували, що змодельована нами особина мегалодона мала довжину близько 15,9 м», — каже Хатчінсон.

Оскільки нове дослідження не надає альтернативної гіпотези, воно не є остаточним.

«Важливо, що в новому дослідженні стверджується, що без повного скелета всі реконструкції є занадто спекулятивними, але дослідники продовжують робити свої власні грубі припущення», — критикує він.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
ФОТО: Украина и Азербайджан подписали Меморандум о сотрудничестве в вопросах защиты окружающей среды / Минсреды
Украина и Азербайджан углубляют сотрудничество в вопросах защиты окружающей среды
1 мин на прочтение19 минут назад
Каспийский тюлень. Изображение сгенерировано ИИ
На берег Каспийского моря выбросило почти 2 000 мертвых тюленей – вот что известно о причинах смерти
1 мин на прочтениечас назад
ФОТО: иллюстративное / hovorymo.live
День гуманного общества: что предполагает инициатива?
4 мин на прочтениечас назад
ФОТО: иллюстративное
Минсреды возобновит систему мониторинга, отчетности и верификации выбросов парниковых газов
2 мин на прочтение2 часа назад
Украина интегрируется в международную систему борьбы с ННН-рыболовством
1 мин на прочтение3 часа назад
Шашлык в томатном маринаде можно готовить как на мангале, так и в духовке или на гриле
1 мин на прочтение4 часа назад
Минэнерго поощряет бизнес развивать модель снабжения электроэнергией
1 мин на прочтение5 часов назад
Уже седьмой год: впечатляющие кадры извержения вулкана в Исландии (ВИДЕО)
1 мин на прочтение5 часов назад