- Главная
- Новости
- Здоров'я
- Медицина за кордоном
- Науковці готові відтворити людський мозок
Науковці готові відтворити людський мозок
Це дасть можливість робити «експерименти на людях» без людей
Невдовзі після здобуття ступеня неврології молодий режисер Ноа Хаттон потрапив в орбіту Генрі Маркрама, невролога із Швейцарського федерального технологічного інституту в Лозанні, пише в огляді newscientist.
Маркрам моделює мозок у всій його складності. Його робоче припущення полягає в тому, що, оскільки мозок є органом, гарна комп'ютерна модель повинна розкрити його роботу, подібно до того, як коп’ютерні моделі нирок, печінки та серця збагачують наше розуміння.
«Світ наповнений людьми, які, здається, думають по-різному. Як би ми не хотіли зрозуміти цю повну різноманітність, ніхто не збирається копатися в живій людині. Маркрам сподівається, що комп'ютерна модель запропонує етично прийнятний шлях», — ідеться в огляді.
Окрім цього, у 2009 році Генрі Маркрам заявив, що за 10 років побудує діючу комп’ютерну модель мозку. Це було під час розмови TED про його проект «Блакитний мозок» (BBP), створений у 2005 році для моделювання мозку миші. Проект зацікавив потенційних інвесторів, і в 2013 році Маркрам виграв 1 мільярд євро державних готівкових коштів для створення Проекту людського мозку (HBP).
Щороку протягом більше десяти років Ноа Хаттон брав інтерв'ю у Маркрама, його колег та критиків, коли проект розширювався і термін змінювався. Результатом став фільм Хаттона «In Silico» (латинська фраза, яка вживається у значенні «зроблено за допомогою комп'ютера або за допомогою комп'ютерної симуляції»).
«Проблема глибока.
За будь-якими інженерними показниками це виглядає неефективно. Стрибок у нейронах може спровокувати вивільнення цього нейромедіатора, за винятком випадків, коли він вивільняє інший — або взагалі нічого не робить. У анатомії мозку обов’язково буде якась спільність, але поки що дослідження показують, що кожен мозок схожий на красиву, унікальну сніжинку», — говорить Хаттон у голосі за кадром.
Раніше ми писали про Всесвітній день боротьби з пухлинами головного мозку: про що може свідчити головний біль.
Також ми розповідали про те, що лікар назвав найкращий вітамін для здоров’я мозку.