Морська піна містить небезпечну концентрацію "вічних хімікатів"
В Європі відпочивальників попередили, щоб діти та домашні тварини не ковтали піну на березі моря після того, як дослідження показало концентрацію «вічно хімікатів» у піні.
Морська піна, що утворюється від прибою, містить в собі велику концентрацію "вічних хімікатів", що становлять значну небезпеку для здоров’я людини. Про це свідчать результати дослідження морської води, проведеного на замовлення уряду Нідерландів.
Спочатку дослідження складу морської піни провели у Бельгії. У пробах виявили високу концентрацію пер- та поліфторалкільних сполук (PFAS). Вони мають широке застосування через свої гідроізоляційні якості, але також вони дуже повільно розкладаються.
Після цього нідерландський інститут охорони здоров’я зробив аналогічні вимірювання на узбережжі в провінціях Зеландія та Голландія. Це дослідження теж виявило хоча й не такі високі, але все ж дуже помітні рівні PFAS.
Синтетичні хімічні речовини PFAS пов'язані з токсичними впливами на імунну систему людини, певні види раку, проблеми з фертильністю та ризиками для дикої природи.
"Розумно приймати душ після купання, мити руки перед їжею та не дозволяти дітям і домашнім тваринам ковтати морську піну", — сказав міністр водного господарства Нідерландів Марк Харберс, коментуючи результати дослідження.
Більше новин читайте на GreenPost.