24 березня — Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв. Цей день встановлено рішенням Генасамблеї ООН у пам’ять про Оскара Арнульфо Ромеро-і-Гальдамеса, архієпископа Сан-Сальвадора, якого вбили під час вчинення звичайного богослужіння в каплиці лікарні 24 березня 1980 року через заклики до припинення збройної конфронтації, рішуче засудження порушення прав найменш захищених категорій громадян, виступи проти бідності, соціальної нерівності, тортур і вбивств.
Зараз для України Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв має велике значення. Адже окупація території нашої держави військами РФ, знищення наших міст і сіл, злочини проти цивільного населення є грубим порушенням норм міжнародного права. Широкомасштабна збройна агресія РФ проти України надала нового звучання проблемам збройних воєнних конфліктів у світі, а також поставила у надважливе значення захист жертв грубих порушень прав людини, посягань на життя й особисту недоторканність, честь і гідність.
У Конституції України чітко визначено, що Україна є незалежною, демократичною, правовою державою. Територія України в межах визнаних міжнародною спільнотою кордонів є цілісною і недоторканною. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою цінністю. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
І перші кроки для цього зроблено: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт очільника держави-терористки Путіна. Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину — незаконної депортації та переміщення українських дітей. Істина буде встановлена та доведена на всіх судових майданчиках міжнародних судів. Перемога буде за нами!» — вважають у Державному архіві Луганської області.
Також нагадаємо, що «за затримання Путіна тепер можна заробити до 5 млн доларів»: які наслідки рішення МКС видати ордер на арешт президента РФ.