На думку експерта, члена правління Асоціації переробників та експортерів меду Едуарда Кричфалушія, на світову пропозицію меду пандемія Covid-19 не сильно вплине. Як цитує експерта agroreview.com, виробництво збережеться на попередніх, або близьких до попереднього періоду рівнях.
"Більшого впливу буде мати економічна криза яка розвивається на фоні пандемії. Тут і девальвації валют країн виробників і падіння попиту в країнах імпортерах, і порушені логістичні ланцюжки. А ці негативні наслідки вже можна впевнено прогнозувати", – каже Едуард Кричфалушій.
За словами експерта, девальвації валют, зокрема гривні, змінить і конкурентність українського меду на світовому ринку. Ціну меду у сезоні 20-21 не зможе спрогнозувати ніхто.
"Все що ми можемо зробити це покращити собівартість, оптимізувати витрати та зберегти якість і бути готовим що прийдеться жорстко конкурувати за свій ринок збуту", – переконаний Едуард Кричфалушій.
Також на думку фахівця, оскільки мед не є продуктом першої необхідності, відтак падіння доходів призведе до зменшення споживання таких товарів. Проте він переконаний, що коронавірус змінить експортний потенціал українського меду і його вартість.
Нагадаємо, у ФАО заявили про ймовірні збої у глобальних ланцюжках поставок продовольства можуть відбутися вже в квітні-травні 2020 року. Як повідомляв GreenPost, з початку спалаху коронавірусу, введення карантину і сповільнення економічної активності в Україні заговорили про ймовірні обмеження експорту сільськогосподарських товарів. Так, востаннє на заборону експорту зерна у Кабміні натякали 29 березня. А 2 квітня уряд заборонив експорт гречки.
.