Лише 3% кавунів і динь в Україні сертифіковані – експерт

2 мин на прочтение06 Августа 2020, 11:34

«Ми з вами не знаємо, що їмо», – додає він

Перевірити кавун на вміст нітратів можна навіть у домашніх умовах, але він може містити набагато гірші речовини, які в Україні взагалі неможливо задетектити. Про це у своєму інтерв’ю  GreenPost розповів засновник ТОВ «Південний Експорт ЛТД» Олександр Синенко.

«Уся Європа має таку вимогу: вся продукція, яка лежить на прилавку будь-якого маркета, має бути сертифікованою – пройти сертифікацію не лише самого продукту, а й виробництва. А в Україні ніхто таких лабораторних досліджень не проводить. Тому ми з вами не знаємо, що їмо», – говорить Олександр Синенко.

Експерт моделює ситуацію: фермер-одноосібник, який не знає агрономічних азів, захищає свою культуру від гризунів та грибкових захворювань, хаотично вносячи отрутохімікати. Як це виглядає?

«Стоїть трактор на полі, у нього неправильно відрегульований оприскувач, і таким чином у 5-10 разів перевищується норма використання», – розповідає  експерт.

Але можна купити в Україні й сертифіковані кавуни – адже частина українських аграріїв працює за системою Global GAP у частині безпеки харчування, відправляючи зразки на аналіз до Німеччини чи Нідерландів (в Україні немає таких лабораторій). Олександр Синенко розповідає, що в Україні є аграрії, які відповідають за свій продукт, у яких усе сертифіковано – технологія вирощування, внесення пестицидів, засобів захисту рослин, потім, коли вона доходить до споживача, залишкова їхня кількість. Таку продукцію перевіряють на солі тяжких металів, на хлорорганіку, на фосфорорганіку, на різні 400 діючих речовин, які можуть залишитися в баштанних культурах. Тому сенс пошукати сертифікований кавун на українському прилавку є.

Проте слід враховувати, що ці пошуки можуть бути непростими. Аграрій називає цифри: обсяги вирощування сертифікованих кавунів і динь в Україні становлять 5-7 тис. т із 300 тис. т, тобто 2-3% (для порівняння – сертифікованої картоплі на українському ринку 5-7%).

Також ми розповідали, що дешевшими кавуни вже не будуть.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: