- Главная
- Новости
- Еко
- Тварини & рослини
- Китайська корида: у китайських провінціях відроджують бої биків, на які збираються цілі стадіони глядачів (ФОТО)
Китайська корида: у китайських провінціях відроджують бої биків, на які збираються цілі стадіони глядачів (ФОТО)
Правила боїв суттєво відрізняються від європейських: ніяких тореро, пікадорів і вбивства тварин.
Корида у нас асоціюється виключно з країнами південної Європи, такими як Іспанія та Португалія. Однак бої биків, які також вважаються одним із варіантів кориди, повертають свою популярність у південно-західних регіонах Китаю. Криваві бої були описані ще в давньокитайських трактатах, але під час Культурної революції, яка почалася у 1960-х роках, «китайську кориду» намагалися заборонити. Та в провінціях Юньнань і Гуйчжоу традиції збереглися. Спорт особливо популярний серед народів мяо, ї та чжуан — етнічних меншин із різними звичаями, мовами та віруваннями, але всі вони вважають бій биків невід'ємною частиною етносу. У цих регіонах збираються величезні стадіони, щоби спостерігати люті бійки між величезними самцями водяних буйволів. Ось як відбувається «китайська корида».
Хоча бої биків у Китаї мають спільні риси з іспанською коридою, проте правила боїв суттєво відрізняються. Ніяких тореро, пікадорів і вбивства тварин. Бики б'ються лише з биками. Кожен бій триває шість хвилин. Якщо один із биків побіг або, наприклад, на мить упав, «матч» відразу зупиняють, а двотонні рогаті туші розтягують по кутках. Змагання вже стають професійними, для них обладнано спеціалізовані стадіони, які збирають натовпи глядачів, а призові фонди перевалюють за десятки тисяч доларів. Однією з причин поширення змагань вважається нездатність Китаю ухвалити закон про жорстоке поводження з тваринами та викорінити криваві види спорту.
Також ми писали, що у Японії та Китаї рис висаджують так, що на полі з'являються величезні картини — ось як це виглядає (ФОТО).