Хвороба любителів гаджетів: ознаки сколіозу та профілактика

2 мин на прочтение14 Июля 2021, 08:20

Він трапляється у всіх: від немовлят до дорослих, однак найчастіше в дітей від 10 до 15 років.

Сколіоз — це захворювання опорно-рухового апарату, що характеризується S або C подібним викривленням хребта у боковій площині. Людина може виглядати так, ніби вона схиляється в один бік. Можуть уражатися як грудний, так і поперековий відділ хребта, повідомляє МОЗ.

Зі збільшенням викривлення зростає тенденція до погіршення проблем загального стану здоров’я. Сильні сколіози є причиною деформації тулуба та його укорочення і призводять до зменшення об’єму грудної клітки і черевної порожнини.

Він трапляється у всіх: від немовлят до дорослих, однак найчастіше в дітей від 10 до 15 років. У 80% випадків причина виникнення хвороби невідома. Це так званий ідіопатичний сколіоз. Його не можна попередити і вважається, що він не пов’язаний із фізичними вправами, поганою поставою чи дієтою.

Які ознаки сколіозу?

Як лікувати сколіоз?

Перш за все необхідно проконсультуватися зі спеціалістом чи потрібне лікування. Це залежить від віку, ступеню викривлення хребта і його прогресування. Бо не всі форми сколіозу потребують хірургічного втручання.

У більшості людей сколіоз протікає в легкій формі.

Дошкільнятам не завжди потрібне лікування — хребет може вирівнятися в процесі росту. Їм можуть рекомендувати носити пластиковий корсет, щоб запобігти викривленню хребта.

Підлітки теж можуть носити корсет — це допоможе запобігти викривленню хребта в період інтенсивного росту. У рідкісних випадках може знадобитися хірургічне втручання.

Дорослим, які страждають від болю через викривлення хребта, можуть рекомендувати вправи, які зміцнюють м’язево-спинну, призначити знеболювальні препарати, спінальні ін’єкції та дуже рідко хірургічне втручання.

Профілактика сколіозу.

Стежте за правильною поставою; не перебувайте занадто довго в сидячій позі; уникайте різких рухів і поворотів тулуба; рівномірно розподіляйте навантаження, носячи сумки, рюкзаки, важкі предмети; уникайте надмірних фізичних навантажень.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: