Господар кліматичного саміту проти відмови від викопного палива, «якщо ви не хочете катапультувати світ у кам’яну добу»

2 мин на прочтение03 Декабря 2023, 21:58
Президент Всесвітньої кліматичної конференції Султан Ахмед аль-Джабер у розмові з колишнім держсекретарем США Джоном Керрі. Фото: Sean Gallup/Getty Images

Емірати та кілька інших країн хочуть використовувати такі технології, як зберігання чи уловлювання вуглекислого газу.

Президент Всесвітньої кліматичної конференції СОР 28 у Дубаї Султан Ахмед аль-Джабер, очевидно, сумнівається в науковому консенсусі щодо поступової відмови від викопного палива. Кілька нафтогазових держав також хочуть запобігти відмові. Про це розповідає Die Zeit.

Султан Ахмед аль-Джабер поставив під сумнів науковий консенсус щодо того, що відмова від викопного палива необхідна для досягнення міжнародної мети в 1,5 °. Про це повідомляють Guardian і Center for Climate Reporting. У листопаді Аль-Джабер заявив у відеозв’язку з представниками ООН, зокрема, що «немає науки», яка б доводила, що поступова відмова від викопного палива необхідна для зменшення глобального потепління на 1,5 ° порівняно з обмеженнями доіндустріального періоду.

Згідно зі звітом, він також заявив під час відеоконференції, що розвиток без використання викопного палива неможливий, «якщо ви не хочете катапультувати світ у кам’яну добу». Аль-Джабер викликає суперечки як господар всесвітньої кліматичної конференції, оскільки він також є керівником державної нафтової компанії в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Аль-Джабер вважає критику несправедливою.

«Ця історія — лише чергова спроба підірвати порядок денний президентства, який є чітким і прозорим і досяг відчутних успіхів. Президент COP чітко стверджує, що припинення використання викопного палива є неминучим і що ми повинні підтримувати ціль у 1,5 ° в межах досяжності», — сказав інформаційному агентству dpa речник кліматичної конференції.

У попередній реакції на звіт Guardian президент сказав, що Аль-Джабер посилався на той факт, що Міжурядова група експертів зі зміни клімату також припускала у своїх сценаріях, що викопне паливо продовжуватиме відігравати роль в енергетичній системі майбутнього — хоч і меншу.

Окрім Саудівської Аравії, Росія й Ірак, мабуть, також виступають проти рішення міжнародної спільноти в Дубаї повністю відмовитися від вугілля, нафти та газу. Країни відкрито висловили свою відмову на перших переговорах, каже Кетрін Абреу з екологічної організації Destination Zero. Це також підтвердило агентству dpa інше джерело з неурядової організації. Ці три країни є одними з найбільших експортерів нафти та газу у світі.

Глобальна поступова відмова від вугілля, нафти та газу є одним із найбільш спірних питань у Дубаї. Емірати та кілька інших країн хочуть і надалі покладатися на викопне паливо та використовувати такі технології, як зберігання чи уловлювання CO₂. Однак експерти вважають їх науково суперечливими та дуже дорогими. Крім того, їх не можна використовувати достатньо швидко у більших масштабах.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: