Вверх
Дать отзыв

Голодні ведмеді у Карпатах навідуються до вуликів та полюють на худобу

Через холодну весну тварини не мають що їсти

3 мин на прочтение26 Мая 2021, 19:04
Фото: Бурий ведмідь у Карпатах Фото: Бурий ведмідь у Карпатах
Поделиться:

У Карпатах на території Коломийського лісгоспу ведмідь знищив вулики: появу хижака пояснюють тим, що в лісі ведмеді ще не мають чим поживитися через холодну весну і тому заходять до людських осель у пошуках їжі.

Про це Укрінформу розповів головний лісничий Коломийського лісгоспу Володимир Рошнівський. 

«Такого не було років 20. Ведмідь забрів з гір і зайшов собі на пасіку, знищив вулики. Тепер ми огородили їх електропастухом», — розповів Рошнівський.

За його словами, ведмідь кілька разів заходив поласувати медом із вуликів. Останні три дні тут його не бачили. Втім, люди знайшли сліди тварини біля ставка та у приватних господарствах. Появу хижака пояснюють тим, що в лісі ведмеді ще не мають чим поживитися через холодну весну і тому вештаються у пошуках їжі.

Сліди бурого ведменя люди бачили і на території Кутського лісгоспу.

«У нас ведмідь біля дороги розірвав корову, доривався до овець», — стверджує т.в.о. директора Кутського лісгоспу Андрій Ониськів. За його словами, це може бути пов’язано зі шлюбним періодом, коли ведмеді шукають собі пару, або з пошуком їжі.

У селі Узин, що за 10 км від Франківська, люди бачили не лише сліди ведмедя. Там тварина потрапила у фотопастку.

«В Узині ведмідь зламав паркан і кілька разів заходив в мисливські угіддя, звідки викрадав диких свиней. Люди перелякані, закрили худобу, не випускають дітей», — розповіла прессекретарка Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Ірина Бабій.

За її словами, там припускають, що ведмідь прийшов з Чорного лісу у пошуках їжі. Втім, не виключають, що хижак міг навідуватися до своїх колишніх господарів.

«Це треба дослідити і перевірити. Можливо, хтось і тримав собі ведмедя, як це було, наприклад, в «Байці» (відпочинковий комплекс у Косові – ред.). Нині стоїть завдання це з’ясувати, а ще вислідити звіра, приспати і перевезти його подалі від людей», — додала Бабій.

Нині в обласному управлінні лісового та мисливського господарства людям радять наодинці не відвідувати лісові масиви та не залишати біля лісу харчі та сміття, аби ведмеді не звикали до людської їжі.

Ведмідь бурий — це вид хижих ссавців родини ведмедевих. Цей звір є найбільш знаним видом своєї родини, одним з найбільших наземних хижаків у світі та найбільшим хижаком фауни України. Бурого ведмедя занесено до Червоного Списку МСОП (Міжнародний союз охорони природи) як «вид із найменшим ризиком». 

Нагадаємо, що циркові ведмеді не знають, що таке водойма та не вміють ходити по траві.

 

 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.