День менструальної гігієни з’явився не так давно — у 2014 р. Він відзначається у третій декаді травня та має на меті надання інформаційної та іншої допомоги жінкам і дівчаткам у всьому світі. Адже навіть у наш час говорити про цю делікатну проблему доволі складно.
Фаховими рекомендаціями із GreenPost поділилася лікар акушер-гінекологАнна Самойленко.
Вона говорить: менструальна гігієна однакова для будь-якого віку: підмивання теплою водою з гелем для інтимної гігієни та використання спеціальних засобів. За останні роки на ринку з’явилося багато нових пропозицій (менструальні чаші тощо), але переважна більшість жінок обирає між прокладками і тампонами. Треба керуватися не лише особистими смаками, а й рівнем менструальної крововтрати.
Обираючи тампон, слід змінювати його кожні чотири години, навіть якщо він повністю не просякнутий — інакше це може стати причиною інфікувань. У жодному разі не треба забувати діставати тампони.
«Траплялися випадки, що жінка приходить на прийом і каже: «Пробачте, у мене рак, матка смердить і розпадається». Дістаєш тампон — і все минає», — розповідає Анна Самойленко.
Під час менструації статеве життя заборонене, а ось спортом можна займатися (навіть відвідувати басейн, якщо жінка використовує тампон).
«Жінці не потрібно лежати у ліжку та чекати, доки менструація закінчиться. Сучасні засоби гігієни дають жінці змогу вести активний спосіб життя в цей період. Якщо ж місячне болісне, треба відвідати гінеколога — може бути якась причина», — говорить лікар.
Щоби прикрість не спіткала раптово, Анна Самойленко радить завжди про всяк випадок брати із собою прокладки. У польових умовах потрібно принаймні міняти прокладки та підмиватися перевареною водою.
Нагадаємо також, що лікар пояснила, яка менструація є шкідливою для здоров'я.