Декарбонізація та податки: що вирішили на засіданні екологічного комітету
Декілька законопроєктів відправили на доопрацювання, а один — схвалили. Він стосується відповідальності за правопорушення у сфері ЖКГ.
На засіданні Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування, яке провели 17 лютого, депутати підтримали один законопроєкт, а два — направили на доопрацювання.
Члени комітету схвально відгукнулися про законопроєкти №№ 4403 та 4404. Вони :
- запроваджують державний контроль за дотриманням вимог стандартів, норм, порядків і правил у сфері ЖКГ;
- встановлюють відповідальність за правопорушення у сфері ЖКГ;
- створюють новий державний орган — Державну житлово-комунальну інспекцію, котру наділяють контрольними функціями та повноваженнями.
Також у документі йдеться про нові підстави для притягнення до адміністративної відповідальності у сфері житлово-комунального господарства.
Водночас проєкт закону № 4347 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження державного фонду декарбонізації» направили на доопрацювання.
Нагадаємо, що в ньому йдеться про цільовий підхід до питання використання державою коштів, отриманих від сплати підприємствами платежів з екоподатку за викиди СО2.
Також документ передбачає створення Фонду декарбонізації у складі спецфонду Держбюджету, що відповідає міжнародній практиці та встановлює запобіжник для Кабміну щодо нецільового використання екологічних коштів.
У проєкті закону йдеться про заходи, які сприятимуть досягненню мети European Green Deal щодо досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року, а також виконанню вимог Нацплану зі скорочення викидів від великих спалювальних установок.
На доопрацювання направили й законопроєкт під № 4346 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок окремих податків».
Документ передбачає фінансове навантаження на платників екоподатку за викиди СО2.
Як ми писали раніше, 10 лютого Комітет з питань екологічної політики та природокористування ВРУ зібрався на чергове засідання. На порядку денному — робота над сімома законопроєктами.