Чи можна немовлятам їсти йогурт: радять дієтологи

2 мин на прочтение14 Августа 2021, 18:14

І чому коров’яче молоко немовлятам не підходить.

Асоціація дієтологів України запевняє, що йогурт — гарний вибір для прикорму дитини приблизно у віці 6 місяців.

По-перше, це поживна їжа, що забезпечує надходження білків та жирних кислот, необхідних для росту дитини, а також кальцію і фосфору, потрібних для міцності кісток, ідеться в повідомленні. Йогурт також містить живі мікроорганізми, які полегшують травлення шляхом ферментації, — розщеплення молочних білків на менші одиниці. Крім того, кілька досліджень свідчать про користь йогуртів для здоров’я немовлят.

Наприклад, споживання йогурту в дитинстві пов'язане зі зниженням ризику екземи та алергії. Дослідження показує, що діти у віці 6-12 місяців, які їли йогурт принаймні 2-6 разів на тиждень, мали значно меншу ймовірність розвитку екземи та алергії, ніж ті, хто їв йогурт рідше одного разу на місяць. Інше дослідження показує зв'язок між споживанням йогурту та зменшенням ризику гастроентерологічних проблем, таких як блювання та діарея у однорічних дітей. Живі бактерії з йогурту можуть відігравати роль у всіх цих асоціаціях.

Вважається, що вони також покращують зносність лактози та підтримують імунну функцію. Таким чином, зважаючи на всі ці переваги для здоров’я та відсутність побічних ефектів, йогурт слід включити до першого прикорму немовляти.

Чому йогурт підходить, а коров’яче молоко ні?

На відміну від коров’ячого молока, йогурт підходить для немовлят під час прикорму, оскільки його легше засвоювати за умови незрілої травної системи, окрім цього, коров’яче молоко не повинно замінювати грудне або відповідні суміші. Коров’яче молоко не можна вживати як основний напій до 12 місяців для запобігання розвитку дефіциту заліза. Таким чином, йогурт слід використовувати у якості доповнення до харчування грудним молоком або сумішами в період, коли діти починають їсти тверду їжу.

Які йогурти можна давати?

Під час прикорму більше переваг мають звичайні або цільножирові йогурти за рахунок вмісту жирних кислот, необхідних для розвитку дитини.

Слід уникати йогуртів, багатих на білок (наприклад, грецького йогурту), знежирених та підсолоджених. За наявності, бажано використовувати спеціальні «дитячі йогурти», що входять до складу сумішей для немовлят. Вони містять менше білка і збагачені залізом, незамінними жирними кислотами та вітамінами.

Як і будь-яку нову їжу, введення йогурту слід проводити в невеликих кількостях і розділяти на кілька днів, щоб своєчасно розпізнати ознаки алергічної реакції.

Також ми розповідали, як гоголь-моголь зробить вашу шкіру гарною: розповідає дієтолог.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: