Вверх
Дать отзыв

Чому мурахи — не санітари саду і як їх позбутися

У саду чи на городі такі корисні мурахи перетворюються на лютих ворогів культурних рослин.

4 мин на прочтение12 Июня 2022, 08:39
Поделиться:

Зі шкільного курсу екології всім відомо, що в лісі мурахи необхідні: вони каталізують гниття, беруть участь у ґрунтоутворенні, харчуються багатьма шкідниками та самі є їжею для птахів. Але якщо мурахи окукобились у саду чи на городі, то перетворюються на лютих ворогів культурних рослин. І ось у чому їхня шкода:

  • Якщо садові — жовті та чорні — мурахи загніздовуються в прикореневій частині деревних (яблуня, груша, слива), чагарникових (смородина, аґрус) і трав'янистих (полуниця) культур, то своїм пересуванням і великою мережею ходів у верхньому ґрунтовому шарі шкідники не дають прижитися слабким молодим саджанцям і здатні зруйнувати кореневу систему навіть сильної дорослої рослини;
  • Мурах дуже приваблює все солодке в саду: від плодів і ягід до медвяної паді, що її виробляють попелиці. Заради останнього мурахи оберігають, поширюють і вирощують потомство цього злісного шкідника: тля — домашня худоба мурах.
  • Трудівники мурашника створюють сприятливі умови для розмноження й інших садових шкідників, наприклад, гусені, листоблішок і червців.
  • Мурахи харчуються насінням бур'янів і запасають його в своїх підземних ходах, сприяючи поширенню і розмноженню в саду бур'янів.

Тож не дивно, що збиток, якого завдають мурахи садовим культурам, змушує садівників усерйоз замислитися над тим, як позбавити свої ділянки від їхньої присутності.

Про методи боротьби з садовими мурахами розповідає «Флористікс».

Безумовно, найефективнішими засобами зі знищення шкідливих для господарства комах є інсектициди. Якщо колонія мурах у саду досягла значних масштабів, то здобути перемогу в боротьбі за врожай можна тільки застосувавши хімічні засоби. Найсучасніші препарати мають контактно-кишкову дію. Можна використовувати отруєні інсектицидами приманки, щоб робочі мурахи доставили їхній матці.

Більш щадними до садової екосистеми є методи відлякування шкідників рослинами з інсектицидними властивостями.

Пижмо: з 0,8 кг сухої або 2 кг свіжозібраної рослинної маси, залитої відром води, впродовж двох днів готується настій. Перед використанням його слід прокип'ятити півгодини. Рідку частину настою розбавляють холодною водою у співвідношенні 1:1, після чого в настій-відвар додають 50 г натертого господарського або дьогтьового мила.

Гірчичний порошок: область поширення мурах потрібно засипати густим шаром сухої гірчиці. Її пилові частинки заповнять систему пор мурашника і змусять шкідників залишити захоплені ділянки.

Петрушка, висаджена навколо рослин, що зазнають нападів шкідників, відлякає своїм запахом і мурах.

Часник своїм специфічним ароматом теж відлякує мурах. Часниковими стрілками або кашкою з зубчиків натирають стовбури об'єктів мурашиного інтересу.

Кукурудзяне борошно, змішане з цукровою пудрою, може викликати цікавість шкідників, та після такого десерту травний процес у комах повністю розстроюється, і популяція мурах за 3 дні вимирає від голоду.

Народні протимурашині рецепти також заслуговують на увагу.

Найпростішою, але найдієвішою отрутою проти мурах визнано борну кислоту. Для приваблення до отрути уваги мурах потрібно розчинити 2 склянки цукру в 1 л води й додати туди 5 г борної кислоти. Цим розчином слід обробити мурашник або поверхню ґрунту поблизу рослин, які потерпають від шкідника.

Досвідчені садівники давно використовують у боротьбі проти мурах сік лимона, концентрований розчин лимонної кислоти та розчин оцту (у співвідношенні 1:2 з водою). Кислотні розчини заливають у мурашник, щоб вони просочилися в саму глибину житла комах.

Універсальним засобом проти шкідників, зокрема мурах, вважається харчова або кальцинована сода. На їх основі готується приманка: 100 г двовуглекислого натрію і 100 г цукрової пудри розчиняють у 50 мл води. Боротьба з мурахами не буде ефективною, якщо після знищення чи вигнання шкідників не проводити регулярні профілактичні заходи. Найважливіший превентивний захід — знищення попелиці та очищення ділянки від бур'янів і сміття.

Також ми розповідали про народні засоби боротьби з колорадським жуком: екологічно й ефективно.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Изображение сгенерировано ИИ
Как выбрать ортопедические стельки: профессиональные советы
5 мин на прочтение13 минут назад
Памятник археологии Взяли под охрану Заповедник
На Закарпатье памятник археологии «Стоянка пещерная» взяли под особую охрану
1 мин на прочтение33 минуты назад
Львовские хирурги Спасли ребенка Операция
Шесть лет не могла есть: во Львове спасли девочку, которая выпила моющее средство
2 мин на прочтение2 часа назад
Сегодня 18 мая Европейский день борьбы с ожирением
18 мая – Европейский день борьбы с ожирением
1 мин на прочтение3 часа назад
«Удачно инвестированное время»: почему именно скандинавская ходьба может помочь преодолеть ожирение и улучшить здоровье
4 мин на прочтение4 часа назад
Сезон гриля в разгаре: топ рецептов для отдыха на природе
10 мин на прочтение5 часов назад
Чем заменить антидепрессанты: четыре натуральных средства
1 мин на прочтение5 часов назад
Популярный фрукт может навредить: диетолог рассказала, кому не стоит часто есть лимон
1 мин на прочтениеВчера